Makijaż przy trądziku różowatym – jaki wybrać?

Makijaż przy trądziku różowatym jak najbardziej może zostać wykonany, ale w odpowiedni sposób. Dobrze byłoby pamiętać o użyciu właściwych kosmetyków, aby nie zaszkodzić kondycji swojej cery. Na szczęście, w sklepach stacjonarnych oraz internetowych można znaleźć sporo interesujących preparatów przeznaczonych do maskowania niedoskonałości. 

Makijaż przy trądziku różowatym na co należy zwracać uwagę wykonując goMakijaż przy trądziku różowatym – na co należy zwracać uwagę wykonując go?

Makijaż przy trądziku różowatym powinien skutecznie maskować rumień oraz ewentualne wypryski, które także mogą pojawiać się w przebiegu wspomnianej dermatozy. Najważniejsze jest jednak to, aby makijaż przy trądziku różowatym nie pogarszał kondycji naskórka. Nie należy więc używać kosmetyków o ciężkich formułach, które mogą nadmiernie obciążać naszą cerę i promować nowe zmiany. Nie powinniśmy także decydować się na zakup kosmetyków do makijażu zawierających sztuczne składniki barwiące oraz parabeny. Należy także unikać wszelkich podkładów i pudrów, w których mogą znajdować się substancje, na które jesteśmy uczuleni. Jeżeli testujemy jakieś nowe kosmetyki do makijażu, lepiej nie aplikować ich od razu na skórę twarzy. Zdecydowanie lepiej byłoby przeprowadzić próbę uczuleniową na skórze dłoni. Jeżeli po 24 godzinach nie będzie żadnej niepożądanej reakcji, na przykład w postaci zaczerwienienia, możemy zastosować kosmetyk na twarz.

Sprawdź jak rozpoznać trądzik różowaty

Makijaż przy trądziku różowatym – jakie kosmetyki mogą nam się przydać?

Makijaż przy trądziku różowatym wymaga użycia odpowiednich kosmetyków. W przeciwnym bowiem razie, nie będzie można mówić o jego skuteczności, ani tym bardziej o bezpieczeństwie dla skóry.

Wśród kosmetyków do makijażu, które mogą nam się przydać wymienić należy:

  • podkład
  • korektor
  • puder

Bardzo ważne jest to, aby podkład nie zawierał różowych tonów. Mógłby on bowiem jeszcze bardziej uwydatnić zaczerwienienie twarzy, z którym mają do czynienia osoby zmagające się z trądzikiem różowatym. Pomocny może okazać się także zielony korektor. Makijaż przy trądziku różowatym ma przecież na celu między innymi zniwelować widoczność rumienia. Jeżeli nasza cera dosyć mocno się przetłuszcza, makijaż możemy utrwalić sypkim pudrem. Nie używajmy jednak dużych jego ilości, bo możemy doprowadzić do przesuszenia naskórka. Jeżeli malujemy usta, nie róbmy tego przy pomocy czerwonej szminki. Ona również może niepotrzebnie zwrócić uwagę na niezdrowe rumieńce. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie pomadka nudę bądź taka w kolorze zgaszonego różu.

ACNEROSE
ODŻYWCZE DERMOKOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY

Makijaż przy trądziku różowatym – podsumowanie najważniejszych informacji

Makijaż przy trądziku różowatym może jak najbardziej pomóc w zatuszowaniu nieestetycznego rumienia oraz wyprysków. Nie chodzi jednak o to, aby maskowanie objawów dermatozy zaostrzało jej przebieg. Bardzo ważne jest więc to, aby makijaż przy trądziku różowatym był wykonany w sposób staranny. Należy używać odpowiednich kosmetyków, a wystrzegać się tych, które zwiększają widoczność niedoskonałości.


Bibliografia:

1. E. Robak, L. Kulczycka, Trądzik różowaty – współczesne poglądy na patomechanizm i terapię, Postepy Hig Med Dosw (online) 2010; 64: 439–450.
2. P. Brzeziński, Leczenie miejscowe w trądziku różowatym. Wybrane problemy kliniczne, “Forum Medycyny Rodzinnej” 2010; 4(4): 263–272.

Podobne wpisy