Świecąca się twarz – jak pokonać problem?

Świecąca się twarz bywa prawdziwą zmorą niektórych osób. Szczególnie mocno uskarżają się na nią przedstawicielki płci pięknej, które zawsze chcą wyglądać nieskazitelnie. Warto byłoby zatem dowiedzieć się, czym może być spowodowana świecąca skóra twarzy i w jaki sposób można ten trudny problem natury estetycznej pokonać. 

Świecąca się twarz – najczęstsze przyczyny

Świecąca się twarz to problem, który może mieć naprawdę rozmaite przyczyny. Zanim więc zaczniemy zastanawiać się nad tym, co na świecącą twarz zastosować, powinniśmy spróbować dotrzeć do źródła problemu.

Wśród najczęstszych przyczyn świecącej się twarzy należy wyróżnić przede wszystkim: 

  • nieodpowiednią pielęgnację bądź jej brak
  • dietę opartą na żywności o wysokim stopniu przetworzenia
  • problemy hormonalne
  • chroniczny stres

Świecąca się twarz może stanowić naprawdę duży problem i wyzwanie, jeżeli podejrzewamy, że nadmiar sebum wynika z kilku różnych przyczyn.

Zobacz jak rozpoznać trądzik różowaty

Świecąca się twarz – jakie doraźne metody walki z nią warto znać?

Świecąca się twarz to coś, czego większość z nas pragnie się pozbyć. Nic więc dziwnego w tym, że poszukujemy szybkich metod walki z nią. Do takich można z całą pewnością zaliczyć bibułki matujące. Zakupimy je w każdej drogerii, zarówno tej internetowej, jak i stacjonarnej. Dzięki bibułkom, świecąca się twarz będzie mogła z dużym prawdopodobieństwem zostać zmatowiona. Bibułki są niesamowicie proste w użyciu i można zabrać je ze sobą wszędzie. Kolejnym szybkim sposobem na chwilowe pokonanie problemu, jakim jest świecąca się twarz jest przetarcie cery hydrolatem z zielonej herbaty.

ACNEROSE
ODŻYWCZE DERMOKOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY

Świecąca się twarz – stosuj odpowiednią pielęgnację

Świecąca się twarz wymaga odpowiedniego podejścia. Doraźne metody walki z nią to więc nie wszystko. Jeżeli naszym problemem jest świecąca twarz, domowe sposoby przynoszące ulgę na długo, mogą naprawdę przypaść nam do gustu. Najważniejsze jest rzecz jasna stosowanie dobrych jakościowo dermokosmetyków. Najlepiej, jeżeli ich składy będą naturalne. Swoją uwagą warto obdarzyć zarówno delikatne środki myjące, jak również nawilżające kremy. Jeżeli skóra twarzy będzie odpowiednio odżywiona, gruczoły łojowe nie będą musiały pracować tak intensywnie. Nie będą więc wydzielały dużych ilości sebum. Ważne jest oczywiście to, aby konsystencja kremów do twarzy była stosunkowo lekka. Wszystko po to, aby nie doszło do nadmiernego obciążenia cery. To mogłoby bowiem zaostrzyć nasz problem.

Świecąca się twarz – zwróć uwagę na to co jesz

Świecąca się twarz może wymagać także dokonania zmian w naszych nawykach żywieniowych. Przede wszystkim, powinniśmy ograniczyć spożycie produktów bogatych w cukier oraz tłuszcze nasycone. Należy dbać o to, aby na naszym talerzu znajdowały się świeże owoce, warzywa, a także produkty z pełnego ziarna. Ważne jest też wypijanie odpowiednich ilości wody. Częściowo możemy ją oczywiście zastąpić herbatą, zwłaszcza zieloną.

Podsumowując, istnieją różne sposoby na świecącą skórę twarzy. Jedne z nich, tak jak na przykład bibułki matujące, działają tylko na chwilę. Naturalna pielęgnacja przy pomocy dobrych jakościowo kremów może jednak przynieść zdecydowanie trwalsze i bardziej satysfakcjonujące rezultaty.


Bibliografia:

1. Maciejewska-Radomska A., Placek W., Dieta w chorobach skóry, 2015
2. Tyc-Zdrojewska E., Trznadel-Grodzka E., Kaszuba A., Wpływ przewlekłych chorób skóry na jakość życia pacjentów, 2011

Podobne wpisy