Maska algowa na trądzik różowaty – jak działa?

Maska algowa na trądzik różowaty cieszy się całkiem dużym zainteresowaniem. Wynika to być może z faktu, że jest to jeden z prostych i domowych sposobów walki ze wspomnianą dermatozą. Zanim jednak zastosujemy taką maskę, warto byłoby zapoznać się z jej właściwościami. Dopiero wtedy będziemy mogli określić, czy ma ona szansę pomóc naszej cerze. 

Maska algowa na trądzik różowaty – jak działa i dlaczego się ją stosuje?

Maska algowa na trądzik różowaty charakteryzuje się wszechstronnymi właściwościami. To właśnie z tego względu może ona okazać się tak bardzo przydatna w walce z wypryskami i rumieniem skóry.

W szczególności warto docenić ją ze względu na działanie: 

  • detoksykujące
  • rozjaśniające
  • przeciwzapalne
  • przeciwbakteryjne
  • nawilżające

Maska algowa na trądzik różowaty jest więc w stanie zmniejszyć widoczność rumienia, a także przyspieszyć gojenie się nieestetycznych stanów zapalnych. Stosuje się ją także po to, aby można było pozbyć się nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia skóry.

Sprawdź, czym jest rumień różowaty.

Maska algowa na trądzik różowaty – jak ją stosować i na jakie efekty można liczyć?

Maska algowa na trądzik różowaty może wpłynąć korzystnie na stan cery. Będziemy więc mogli liczyć na takie efekty jak wyrównanie kolorytu naskórka, zmniejszenie widoczności wyprysków, jak również odżywienie i nawilżenie twarzy. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że maska algowa na trądzik różowaty przyniesie efekty tylko i wyłącznie wówczas, jeżeli będzie systematycznie stosowana. Warto byłoby zatem używać jej minimum jeden raz w tygodniu. U niektórych osób, optymalne efekty przyniesie stosowanie maseczki dwa razy w przeciągu tygodnia. Jeżeli używamy gotowego kosmetyku, przestrzegajmy zaleceń producenta, które znajdują się zazwyczaj na jego opakowaniu.

Maska algowa może mieć postać gęstej pasty, jak również proszku, który przeznaczony jest do rozmieszania z jakimś płynem. Możemy także zdecydować się na samodzielne przygotowanie maseczki algowej, na którą przepis został zaprezentowany poniżej.

Zestaw Acnerose na trądzik różowaty - zestaw 4 preparatów.

ACNEROSE
specjalistyczny zestaw do skóry z trądzikiem różowatym – sprawdź

Maska algowa na trądzik różowaty – zrób ją samodzielnie!

Maska algowa na trądzik różowaty może zostać przygotowana samodzielnie w domu. Musimy jednak wyposażyć się w takie składniki jak: sproszkowane algi morskie oraz hydrolat. Jeżeli chodzi o konkretny rodzaj alg, możemy wykorzystać na przykład spirulinę. Dwie łyżki spiruliny bądź innej algi w proszku należy mieszać z hydrolatem do momentu, w którym całość będzie miała konsystencję dość gęstej śmietany. Następnym krokiem jest nałożenie kosmetyku na starannie oczyszczoną skórę naszej twarzy. Bardzo ważne jest to, aby była ona pozostawiona na skórze przez minimum kwadrans. Po upływie tego czasu, kosmetyk należy zmyć przy pomocy letniej wody. Taki domowy zabieg upiększający warto powtarzać dwa razy w ciągu tygodnia. Jeżeli zależy nam na tym, aby maska zadziałała skuteczniej, warto przed jej użyciem wykonać peeling ziarnisty bądź enzymatyczny.

Podsumowując, maska algowa na trądzik różowaty jak najbardziej może okazać się pomocna. Niemniej jednak, nie należy traktować jej jako podstawy walki z tą przewlekłą dermatozą. Bardzo istotne jest systematyczne stosowanie zaleconych przez dermatologa leków oraz dermokosmetyków o naturalnych składach.


Bibliografia:

1. Bogdan Kędzia, Jerzy Alkiewicz, Stanisław Han; “Znaczenie olejku z drzewa herbacianego w fitoterapii. Cz. I. Skład olejku i jego właściwości biologiczne”; Borgis – Postępy Fitoterapii 2/2000, s. 36-40;
2. Amelia Hill; “Tea tree oil faces ban over health fear”; data dostępu: 2019-10-29

Podobne wpisy