Wiele dorosłych osób skarży się na trądzik różowaty. U niektórych z nich choroba pojawia się w późnym wieku, nawet po pięćdziesiątce i przysparza im wiele problemów. Trądzik różowaty nie ma bowiem zbyt wiele wspólnego z tym młodzieńczym i również jego leczenie jest procesem trudniejszym i bardziej długotrwałym. Schorzenie to może pojawić się praktycznie u każdego, ponieważ jest wiele przyczyn jego występowania.

W przypadku schorzenia, jakim jest trądzik różowaty, diagnoza postawiona przez specjalistę ma kluczowe znaczenie. Zawsze ważne jest ustalenie potencjalnej przyczyny, aby rozpocząć leczenie. Wiele osób nie kieruje swoich kroków do lekarza, a stosują one jedynie domowe sposoby, jak napary ziołowe oraz maseczki. Oczywiście, jest to jakimś wyjściem, ponieważ zdarza się, że objawy trądziku ustępują przy odpowiedniej pielęgnacji. Pielęgnacja skóry przy trądziku różowatym powinna być oparta na naturalnych substancjach odżywczych, takich jak np. ekstra z aloesu, olejek mięty zielonej, glukonolakton oraz wielu innych, które są zawarte w dermokosmetykach Acnerose (więcej na temat Acnerose i jego roli w pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym przeczytasz w Wirtualnej Polsce: https://kobieta.wp.pl/acnerose-oczyszczanie-cery-z-tradzikiem-rozowatym-6113682275858561a). Niekiedy jednak konieczna jest wizyta u lekarza i dopasowanie odpowiedniej terapii.

Trądzik różowaty, jakie leki należy brać?

lek na trądzik różowatyJeżeli masz trądzik różowaty, leki mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem zaleconym przez specjalistę. Większość dermatologów, wybiera na leki w postaci antybiotyków. Jest to terapia najbardziej popularna. Można je stosować w formie doustnej lub miejscowo, w postaci maści kremów. Antybiotyki najczęściej pochodzą z grup leków tetracyklinowych lub marolidów. Coraz częstszą praktyką wśród dermatologów jest zalecanie dermokosmetyków, które są oparte tylko na naturalnych składnikach i substancjach aktywnych takich jak np. Acnerose.

Trądzik różowaty – tabletki z grup leków tetracyklinowych lub marolidów. Zasady ich przyjmowania:

  • można je stosować maksymalnie przez okres trzech miesięcy, a następnie konieczna jest przerwa,
  • stosowane są one w trądziku grudkowo-krostkowym,
  • koniecznie należy włączyć również probiotyki, aby chronić swój układ odpornościowy i właściwą florę bakteryjną jelita,
  • nie można ich używać, kiedy występuje zbyt duże nasłonecznienie,
  • metronidazol można przyjmować maksymalnie przez okres trzech tygodni.

Poza antybiotykami doustnymi, stosuje się również antybiotyki miejscowe jako leki na trądzik różowaty. Są to żele lub kremy, które należy nanosić na miejsca zmienione z powodu trądziku. Kontrolują wydzielanie się łoju i odżywiają cerę osoby chorej.

Ogólnie stwierdzono, że antybiotyki mają doskonałe działanie w walce z trądzikiem różowatym i pomagają w jego dość skutecznym usunięciu. Nie powinno się z nimi jednak przesadzać, aby nie zniszczyć flory bakteryjnej. Taką niezwykle trudno jest później odbudować. Zawsze należy również informować lekarza o przyjmowaniu przez siebie innych leków. Jednocześnie należy pamiętać, że w przypadku trądziku różowatego, efekty leczenia uzależnione są od wielu czynników.

Popularnymi lekami na trądzik różowaty są również retinoidy. Często działają one na trądzik oporny na działanie antybiotyków. Przyjmuje się je doustnie lub w formie maści i żelów. Taką terapię należy stosować nawet do pół roku. Doskonale zmniejsza ona łojotok i ogranicza występowanie stanów zapalnych skóry.

W aptekach można też kupić wiele leków bez recepty na trądzik różowaty. Są to zarówno tabletki, jak i maści oraz kremy. Można je stosować przez jakiś czas, a u wielu osób pomagają one w walce z zaczerwienieniami na twarzy.

Sprawdzą się również kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym. Zawierają one bowiem kompleksy ziołowe, które doskonale radzą sobie z cerą naczynkową i łagodzą stany zapalne. Wiele osób korzysta z serii Acnerose, która przeznaczona jest właśnie do pielęgnacji skóry z takimi problemami. można zdecydować się na cały zestaw, w którym znajduje się płyn oczyszczający, dwa kremy oraz pasta lub wybierać poszczególne elementy. Kosmetyki tego typu wspaniale łagodzą objawy trądziku, oczyszczają skórę od głębi i redukują produkcję sebum. Poza tym, chronią ją przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i innymi szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017