Plasterki na wypryski — kosmetyczna pierwsza pomoc
Plasterki na wypryski to produkt, który powinien mieć w kosmetyczce każdy, kto przynajmniej raz na jakiś czas budzi się z niemiłą niespodzianką w postaci pokaźnego wyprysku na twarzy. Jak na złość, najczęściej pojawia się w bardzo widocznym miejscu i najmniej odpowiednim momencie. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie ma się zbyt dużo czasu na wymyślanie nowych rozwiązań, warto mieć pod ręką skuteczny i bezpieczny kosmetyk, co do którego możemy mieć pewność, że załagodzi sytuację. Plastry na niedoskonałości są ciekawą i praktyczną propozycją. Dowiedz się więcej o ich działaniu, czytając poniższy artykuł. Być może to produkt stworzony dla Ciebie!
Plasterki na wypryski — jak działają i jak ich używać?
Plasterki na wypryski zazwyczaj są zupełnie przezroczyste i mają bardzo niewielkie rozmiary. Są na tyle dyskretne, że bez najmniejszego problemu można w nich śmiało wyjść na miasto, nie odczuwając żadnego dyskomfortu. Ich skuteczność zawdzięczamy substancjom aktywnym, które wchodzą w skład kosmetyku.
Najczęściej są nimi w głównej mierze:
- kwas salicylowy — oczyszcza zaskórniki, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie
- cynk — reguluje wytwarzanie sebum, wysuszając ranę, przyspiesza gojenie
- niacynamid — zapobiega przebarwieniom i rozjaśnia te już istniejące
- olejek z drzewa herbacianego — ma silnie antybakteryjne i antyzapalne działanie, hamuje rozprzestrzenianie się bakterii na inne partie twarzy
- pantenol — działa łagodząco, zmniejsza bólowe dolegliwości
Żeby odczuć działanie plasterków na wypryski, należy ich odpowiednio używać. Podstawą jest staranne oczyszczenie i osuszenie skóry twarzy. Następnie wystarczy przykleić plasterek na pojedynczą zmianę i zostawić na dowolną ilość czasu. Niektórzy naklejają je tuż przed położeniem się spać, tak aby rano obudzic się z całkowicie zlikwidowaną lub przynajmniej dużo łagodniej wyglądającą krostką. Oczywiście tego typu antybakteryjne plasterki są jednorazowe i ich ponowne wykorzystanie nie wchodzi w grę.
Czy warto stosować płyn micelarny na trądzik różowaty?
Plasterki na wypryski – jak wzmocnić ich działanie?
Plastry na trądzik działają jedynie przy stosowaniu regularnej dokładnej rutyny pielęgnacyjnej całej twarzy. Pojedyncze naklejenie plastra w awaryjnej sytuacji niewiele zdziała, jeśli na co dzień nie dba się odpowiednio dobranymi kosmetykami o dokładne oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie skóry.
Przy prawidłowo ustalonej pielęgnacji doraźna pomoc, jaką stanowią plasterki na wypryski, ma wiele zalet. Zabezpiecza niedoskonałość, przez co nie dostają się do niej przeróżne zanieczyszczenia, a także uniemożliwia użytkownikowi dotykanie jej własnymi rękami. Zachowanie higieny przyspiesza cały proces leczenia i gojenia rany. Dzięki temu szybko można się cieszyć nieskazitelną cerą.
Punktowe plasterki na wypryski są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego łatwo jest dopasować go do wielkości wyprysku. W zależności od przeznaczenia mogą mieć również różne składniki aktywne, jednak wszystkie rodzaje łączy działanie antybakteryjne i łagodzące. Warto zaopatrzyć się w opakowanie tego produktu, dzięki któremu niechciany „przyjaciel” na twarzy nie popsuje humoru przed ważnym wyjściem.
ACNEROSE
specjalistyczny zestaw do skóry z trądzikiem różowatym – sprawdź
Bibliografia:
1. Blount B. W., Pelletier A. L., Rosacea: a common, yet commonly overlooked, condition, 2002
2. Breathnach A.S., Azelaic acid: potential as a general antitumoural agent,1999