Z trądzikiem różowatym bardzo trudno jest walczyć i najczęściej wymagana jest interwencja lekarza. Leczenie trądziku różowatego może trwać miesiącami, ponieważ istnieje wiele różnych przyczyn jego powstawania. Najczęściej metoda leczenia uzależniona jest w dużej mierze od konkretnej przyczyny w danym przypadku. Czy zaawansowany trądzik różowaty można wyleczyć domowymi sposobami?

Wiele osób radzi sobie z problemem swojej skóry trądzikowej samodzielnie. Faktycznie, dopóki problem nie jest duży i pojawiają się delikatne zaczerwienienia i pajączki, można samodzielnie stosować odpowiednie kosmetyki oraz ewentualnie naturalne suplementy diety. Często ciężko jednak jest samodzielnie poradzić sobie ze swoim problemem. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie gabinetu dermatologa, który znajdzie odpowiednie rozwiązanie i poleci dobrą terapię. Nie wiesz, jak leczyć różowaty trądzik? Najlepiej zasięgnąć porady lekarza, ponieważ można długo błądzić i stosować różne metody, które nie przyniosą skutku. Co więcej, jeżeli nie leczymy schorzenia jakim jest trądzik różowaty, grudki mogą przerodzić się w duże ropne wypryski.

Pielęgnacja cery z trądzikiem różowatym

Przede wszystkim, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym. Najlepiej wybierać do tego celu odpowiednie kosmetyki, które nie powinny zawierać alkoholu, ani żadnych substancji zapachowych. Wielu lekarzy poleca na trądzik różowaty kosmetyki z linii Acnerose. Można tam znaleźć zarówno sam krem, jak również zestaw na dzień i na noc oraz inne. Kosmetyki te cechują się tym, że bardzo szybko pomagają złagodzić przykre objawy trądziku różowatego. Znikają przebarwienia i zaczerwienienia, a skóra staje się gładsza. Wiele osób przyznaje, że dzięki tym kosmetykom udało im się pozbyć problemu na dłużej.

Trądzik różowaty jak wyleczyć?

Na pewno warto dokładnie oczyszczać twarz i zmywać makijaż. Powinno się to robić za pomocą letniej lub chłodnej wody, ponieważ ta ciepła może nasilać objawy i bardzo wysuszać skórę. Lepiej unikać toników, ponieważ często zawierają one alkohol. W przypadku płatków kosmetycznych, nie wolno nimi pocierać zbyt mocno skóry, ponieważ podrażnia ją to i może wywoływać powstawanie nowych zmian zapalnych i pajączków.

Poleca się również stosowanie domowej maseczki, ze zmielonych płatków owsianych. Mają one doskonałe właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Pomagają w złagodzeniu objawów trądziku dość skutecznie. Oczywiście, nie wolno ich wcierać w skórę, a można je jedynie delikatnie nakładać na oczyszczoną skórę.
Nie zawsze jednak domowa pielęgnacja i kosmetyki są w stanie skutecznie pomóc. Jeżeli problem jest poważniejszy i pojawiają się już krostki z ropą oraz brzydkie zmiany na skórze, warto zastanowić się czym leczyć trądzik różowaty.

Trądzik różowaty, jak go leczyć? Wizyta u dermatologa najlepszym rozwiązaniem!

W takiej sytuacji nieunikniona staje się wizyta u dobrego dermatologa. Jedynie on będzie wiedział, jak rozpocząć leczenie trądzika różowatego. Powinien przeprowadzić z pacjentem szczegółowy wywiad i obejrzeć zmiany na skórze. Większość lekarzy zaleca stosowanie antybiotyków doustnie lub miejscowo, w postaci maści i kremów. Trądzik jest bowiem związany często z infekcją bakteryjną skóry. Taki antybiotyk przyjmuje się przez około dwa tygodnie.  Koniecznie należy też jednocześnie przyjmować dobry probiotyk, ponieważ antybiotyki wyjaławiają organizm i pozbywają się pozytywnej flory bakteryjnej w jelitach.

Trądzik różowaty – jak go wyleczyć bez tabletek?

leczenie trądziku różowategoAntybiotyków nie można jednak przyjmować zbyt długo. Po zakończonej antybiotykoterapii należy stosować inne metody. Często lekarze zalecają unikanie makijażu i tłustych, ciężkich kremów na rzecz tych specjalistycznych, jak właśnie Acnerose na dzień i na noc. Taki zestaw może stanowić kompletną pielęgnację dla skóry trądzikowej.
Poza tym, wielu lekarzy zaleca też swoim pacjentom zmianę diety oraz codziennych przyzwyczajeń:

  • Zaleca się dietę odkwaszającą organizm. Pacjent powinien jeść jak najwięcej warzyw oraz kaszy, a zrezygnować na jakiś czas z nabiału oraz mięsa, ponieważ mają one negatywne działanie na układ pokarmowy i potęgują zmiany trądzikowe.
  • Należy też odstawić mocną herbatę i kawę oraz alkohol i inne używki.
  • Cery nie wolno wystawiać na promieniowanie UV, ponieważ jest ono bardzo szkodliwe dla cery trądzikowej. Konieczne jest stosowanie mocnych filtrów przed każdym wyjściem z domu.
  • Należy pić dużo płynów i starać się oczyszczać swój organizm.

Po przeprowadzeniu kuracji antybiotykowej oraz zmianie trybu życia, koniecznie należy udać się do lekarza na kontrolę. Mając trądzik różowaty, leczenie nie powinno zostać zakończone zbyt szybko i jedynie decyzją samego pacjenta. Choroba może bowiem bardzo szybko wrócić. Odpowiednie kosmetyki najlepiej stosować już przez całe życie, aby chronić swoją cerę.

Wiele osób skarży się jednak na to, że zmiany trądzikowe nie znikają, pomimo stosowania antybiotyków. Dla nich często jedyną i najlepszą opcją jest zastosowanie lasera, który usuwa wszelkie zmiany oraz blizny, które po nich pozostały. Trzeba jednak nastawić się na dość spore koszty finansowe, ponieważ zabiegi takie nie są refundowane. Poza tym, z pewnością jeden zabieg laserem nie wystarczy, jeżeli zmian jest na ciele dość wiele. Niektóre osoby mają problemy z trądzikiem nie tylko w okolicach nosa, ale również na powiekach, na szyi, za uszami, na dekolcie i plecach. Wówczas konieczna jest cała seria zabiegów.

W przypadku zabiegów w gabinetach kosmetycznych, należy być bardzo ostrożnym. Cera trądzikowa jest bardzo łatwa do podrażnienia i często można jej nieświadomie zaszkodzić. Najlepiej wybrać więc odpowiedni gabinet i przede wszystkim poradzić się swojego lekarza prowadzącego, czy dany zabieg nie wpłynie negatywnie na stan skóry.

Leczenie nie jest łatwe i często wymaga od samego pacjenta wiele wytrwałości i cierpliwości. Kiedy nie wiemy, czym leczyć trądzik różowaty, lepiej jest jak najszybciej udać się do lekarza i unikać domowych sposobów. Oczywiście, suplementy bez recepty i kremy pomagają pewnej grupie osób, ale nie można doprowadzać do sytuacji zbyt poważnej, ponieważ można narazić się na brzydkie blizny.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017