Wiele dorosłych osób uskarża się obecnie na problemy ze swoją cerą. Okazuje się, że duża część z nich cierpi po prostu na trądzik różowaty – chorobę wieku dorosłego. Nie ma ona nic wspólnego ze zwykłym trądzikiem młodzieńczym, który atakuje młode osoby w okresie dojrzewania, z uwagi na burzę hormonalną, jaka zachodzi wówczas w ich organizmie. Poza tym, z trądzikiem różowatym znacznie trudniej się też walczy, ponieważ może on mieć wiele poważniejszych przyczyn, jak na przykład: skłonności genetyczne, zaburzenia hormonalne, choroby układu krążenia, zakwaszenie układu pokarmowego, niewłaściwa dieta, spożywanie alkoholu oraz palenie papierosów, promieniowanie UV i szkodliwe warunki pogodowe oraz skłonność do infekcji zapalnych.

Większość osób bagatelizuje z początku swój problem i kiedy pojawiają się drobne zaczerwienienia i pajączki, nie korzysta z pomocy lekarza. Dopiero, kiedy na skórze pojawią się spore wypryski z ropą lub zaczną pojawiać się blizny potrądzikowe, kierują one swoje kroki do dobrego dermatologa.

Oczywiście, istnieją domowe sposoby na trądzik różowaty, które są dość skuteczne, jednak należy je stosować w momencie, kiedy dopiero zaczyna się on pojawiać i jego objawy nie są zbyt nasilone. Wówczas mają one największe szanse na powodzenie.

Jak leczyć trądzik różowaty domowymi sposobami?

  • Przede wszystkim, najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Warto sięgnąć po profesjonalne kosmetyki do cery trądzikowej, jak na przykład Acnerose zestaw na dzień i na noc, w skład którego wchodzi płyn oczyszczający, dwa kremy oraz pasta. Takie kosmetyki nie tylko nie podrażniają skóry, ale również dają jej komfort i ulgę. Regularnie stosowane potrafią pomóc pozbyć się zaczerwienienia oraz wyprysków.
  • Skórę najlepiej zmywać wodą zimną lub letnią. Ta ciepła nie tylko wysusza skórę, ale ma również właściwości podrażniające układ krwionośny, co powoduje właśnie pajączki i zaczerwienienia.
  • Leczenie domowe trądziku różowatego to również odpowiednia dieta. Wielu lekarzy zaleca, aby wybrać produkty alkalizujące organizm, czyli warzywa i kasze. Należy unikać ostrych przypraw, ale również mięsa (w szczególności czerwonego) oraz produktów odzwierzęcych i nabiału. Warto zrezygnować też z mocnej kawy, herbaty oraz z picia alkoholu.
  • Doskonałym sposobem są również zioła na trądzik różowaty. Wiele z nich ma bowiem działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Można z nich przygotowywać maseczki i napary.

domowy sposób na trądzik różowatyPrzez wielu dermatologów oraz kosmetologów polecana jest maseczka z płatków owsianych. Należy je dobrze zmielić i zalać wodą. Taką papkę bardzo delikatnie nakłada się na twarz. Nie wolno jej wcierać, ponieważ cera trądzikowa bardzo nie lubi pocierania. Następnie maseczkę zmywa się wodą i skórę delikatnie osusza ręcznikiem. Taką maseczkę można z powodzeniem stosować nawet codziennie. U wielu osób przynosi ona dobre efekty.

Domowe sposoby na trądzik różowaty to również stosowanie ochrony przed słońcem i wiatrem. Bardzo ważne jest, aby krem zawsze zawierał spory filtr UV, ponieważ promieniowanie słoneczne bardzo szkodzi takiej skórze. Poza tym, należy uważać przy oczyszczaniu twarzy i zmywaniu z niej makijażu, aby nigdy nie pocierać skóry zbyt mocno, ponieważ bardzo ona tego nie lubi.

Jeżeli te znane domowe metody na różowaty trądzik nie pomagają, najlepiej jest jak najszybciej udać się do lekarza dermatologa, ponieważ konieczne może okazać się włączenie na przykład antybiotyków miejscowych lub doustnych. Może też okazać się konieczna kuracja hormonalna. Nie warto z tym zwlekać, ponieważ zmiany mogą się zaognić i znacznie rozprzestrzenić.

Trądzik różowaty a solarium i opalanie

Osoby cierpiące na trądzik różowaty powinny unikać negatywnego działania promieni UV. Nie ma znaczenia, czy  ich źródło jest naturalne, czy też mówimy o solarium. promieniowanie zawsze negatywnie odbije się na skórze z trądzikiem różowatym. Dojść może do zwiększenia zaczerwienień, ale też pojawienia się większej ilości wyprysków.

Trądzik różowaty a leczenie ziołami

Masz trądzik różowaty? Zioła mogą również pomóc. Przede wszystkim, najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego zielarza, ponieważ każde zioło stosowane nieumiejętnie lub w za dużych porcjach może okazać się szkodliwe dla naszego organizmu. W leczeniu trądziku, poleca się przede wszystkim Chrysanthellum Indicum. Jest to zioło, które powinno znajdować się w kremach i maseczkach. ma silne działanie redukujące rumień oraz wzmacniające naczynka krwionośne. Wspaniałym ziołem jest również zielona herbata. Ma bowiem silne właściwości antyoksydacyjne. Można w dość mocnym naparze takiej herbaty moczyć wacik lub płatek kosmetyczny i delikatnie przykładać go do twarzy. Ważne jest, aby jej nie pocierać, ponieważ to może powodować silne podrażnienia i rumień na twarzy. Herbata zielona łagodzi uczucie pieczenia i pozwala poprawić stan skóry. Wiele osób stosuje również napary z lukrecji, rumianku, koniczyny czerwonej, łopianu, czy selenu. Należy jednak korzystać z nich ostrożnie, aby nie zaognić zmian trądzikowych.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017