Srebro koloidalne na trądzik różowaty – jak działa?

Srebro koloidalne na trądzik różowaty to specyfik, który zdobył popularność stosunkowo niedawno. Niemniej, znajduje szerokie zastosowanie wśród osób borykających się z tego typu problemami skóry, szczególnie, że cieszy się dobrą dostępnością. Jest również stosunkowo tani. Jakie wykazuje właściwości i dlaczego działa skutecznie na trądzik różowaty? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Srebro koloidalneSrebro koloidalne na trądzik różowaty - czym jest i jak działa?

Srebro koloidalne na trądzik różowaty zdobywa coraz większą popularność.

Specyfik stanowi mieszankę nierozpuszczalnych drobinek srebra koloidalnego, dzięki czemu wykazuje szereg cennych właściwości w tym takie jak:

  • przeciwbakteryjne,
  • wzmacniające,
  • przeciwgrzybicze,
  • przeciwwirusowe,
  • przeciwzapalne.

Aby jak najdłużej zachować cenne właściwości srebra koloidalnego na trądzik różowaty, należy zadbać o jego prawidłowe przechowywanie. Kluczowe jest umieszczenie butelki z produktem w ciemnym miejscu, aby ograniczyć odstęp promieni słonecznych, które wywierają szkodliwy wpływ na właściwości srebra. Opakowanie powinno być szczelnie zamknięte i najlepiej zużyć je w ciągu kilku tygodni.

Sprawdź co na trądzik różowaty wybrać!

Srebro koloidalne na trądzik różowaty - jak używać?

Srebro koloidalne na trądzik różowaty ze względu na swoje właściwości stosowane jest również w leczeniu trądziku różowatego. Srebro jest skuteczne w niwelowaniu bakterii, które biorą udział w rozwoju trądziku różowatego. Wykazuje również skuteczność w zwalczaniu nużeńca, którego obecność na twarzy jest mylona właśnie z objawami trądziku różowatego. Co ciekawe, regularnie stosowane srebro koloidalne na trądzik różowaty może być pomocne w usuwaniu uciążliwego rumienia, który jest jednym z charakterystycznych objawów trądziku różowatego. Jak zatem odpowiednio aplikować srebro koloidalne na skórę? Srebro koloidalne należy w niewielkiej ilości nanieść na płatek kosmetyczny, a następnie dokładnie przetrzeć nim skórę twarzy. Czynność należy powtórzyć dwa razy w ciągu dnia. Efekty mogą jednak pojawić się po pewnym czasie, dlatego metoda wymaga cierpliwości i regularności. Niestety działanie nie jest natychmiastowe.

Uciążliwe objawy dermatozy mogą zostać złagodzone po upływie około trzech systematycznego stosowania lub po czterech tygodniach. Wbrew obawom srebro koloidalne na trądzik różowaty jest specyfikiem całkowicie bezpiecznym. W związku z tym pielęgnację z jego użyciem można potraktować jako zwyczajowy, codzienny rytuał, podobnie jak stosowanie drogeryjnych lub aptecznych kosmetyków.

Acnerose płyn pudełko

PŁYN OCZYSZCZAJĄCY ACNEROSE
W SKŁADZIE Z ALANTOINĄSPRAWDŹ!

Srebro koloidalne na trądzik różowaty – przeciwwskazania

Stosowanie srebra koloidalnego na trądzik różowaty właściwie nie ma przeciwwskazań. Niemniej, podczas prowadzenia kuracji warto obserwować skórę i weryfikować, jak reaguje na jego działanie. Reakcja może być bardzo indywidualna.

Srebro koloidalne na trądzik różowaty - gdzie się zaopatrzyć?

Srebro koloidalne na trądzik różowaty dostępne jest zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i internetowych. Mając odpowiednie doświadczenie i wiedzę chemiczną można je również przygotować samodzielnie w domu.

Podsumowując, srebro koloidalne może być istotnym preparatem wspomagającym leczenie trądziku różowatego. Wymaga jednak regularności, jak i cierpliwości w oczekiwaniu na efekty.


Bibliografia:

1. Martini, M., Placek, W., Bobrowska, M., & Romańska-Gocka, K. (2008). Kosmetologia i farmakologia skóry. Warszawa: Wydawnictwo Lekarskie PZWL.
2. Nowicki, R., Sokołowska-Wojdyło, M., & Wilkowska, A. (2013). Zarys Dermatologii Dla Studentów. Gdańsk: Gdański Uniwersytet Medyczny.