Srebro koloidalne na trądzik różowaty – jak działa?

Srebro koloidalne na trądzik różowaty to specyfik, który zdobył popularność stosunkowo niedawno. Niemniej, znajduje szerokie zastosowanie wśród osób borykających się z tego typu problemami skóry, szczególnie, że cieszy się dobrą dostępnością. Jest również stosunkowo tani. Jakie wykazuje właściwości i dlaczego działa skutecznie na trądzik różowaty? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Srebro koloidalneSrebro koloidalne na trądzik różowaty - czym jest i jak działa?

Srebro koloidalne na trądzik różowaty zdobywa coraz większą popularność.

Specyfik stanowi mieszankę nierozpuszczalnych drobinek srebra koloidalnego, dzięki czemu wykazuje szereg cennych właściwości w tym takie jak:

  • przeciwbakteryjne,
  • wzmacniające,
  • przeciwgrzybicze,
  • przeciwwirusowe,
  • przeciwzapalne.

Aby jak najdłużej zachować cenne właściwości srebra koloidalnego na trądzik różowaty, należy zadbać o jego prawidłowe przechowywanie. Kluczowe jest umieszczenie butelki z produktem w ciemnym miejscu, aby ograniczyć odstęp promieni słonecznych, które wywierają szkodliwy wpływ na właściwości srebra. Opakowanie powinno być szczelnie zamknięte i najlepiej zużyć je w ciągu kilku tygodni.

Sprawdź co na trądzik różowaty wybrać!

Srebro koloidalne na trądzik różowaty - jak używać?

Srebro koloidalne na trądzik różowaty ze względu na swoje właściwości stosowane jest również w leczeniu trądziku różowatego. Srebro jest skuteczne w niwelowaniu bakterii, które biorą udział w rozwoju trądziku różowatego. Wykazuje również skuteczność w zwalczaniu nużeńca, którego obecność na twarzy jest mylona właśnie z objawami trądziku różowatego. Co ciekawe, regularnie stosowane srebro koloidalne na trądzik różowaty może być pomocne w usuwaniu uciążliwego rumienia, który jest jednym z charakterystycznych objawów trądziku różowatego. Jak zatem odpowiednio aplikować srebro koloidalne na skórę? Srebro koloidalne należy w niewielkiej ilości nanieść na płatek kosmetyczny, a następnie dokładnie przetrzeć nim skórę twarzy. Czynność należy powtórzyć dwa razy w ciągu dnia. Efekty mogą jednak pojawić się po pewnym czasie, dlatego metoda wymaga cierpliwości i regularności. Niestety działanie nie jest natychmiastowe.

ACNEROSE
ODŻYWCZE DERMOKOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY

Srebro koloidalne na trądzik różowaty – przeciwwskazania

Stosowanie srebra koloidalnego na trądzik różowaty właściwie nie ma przeciwwskazań. Niemniej, podczas prowadzenia kuracji warto obserwować skórę i weryfikować, jak reaguje na jego działanie. Reakcja może być bardzo indywidualna.

Srebro koloidalne na trądzik różowaty - gdzie się zaopatrzyć?

Srebro koloidalne na trądzik różowaty dostępne jest zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i internetowych. Mając odpowiednie doświadczenie i wiedzę chemiczną można je również przygotować samodzielnie w domu.


Bibliografia:

1. Martini, M., Placek, W., Bobrowska, M., & Romańska-Gocka, K. (2008). Kosmetologia i farmakologia skóry. Warszawa: Wydawnictwo Lekarskie PZWL.
2. Nowicki, R., Sokołowska-Wojdyło, M., & Wilkowska, A. (2013). Zarys Dermatologii Dla Studentów. Gdańsk: Gdański Uniwersytet Medyczny.

Podobne wpisy