Trądzik różowaty to poważny problem, który dotyka coraz większej ilości osób. Od trądziku młodzieńczego odróżnia go przede wszystkim to, że dotyczy jedynie osób dorosłych. Najczęściej na chorobę zapadają osoby, które ukończyły dwudziesty piąty rok, ale zdarza się również to w przypadku osób po pięćdziesiątce i starszych.

Wiele zależy od uwarunkowań genetycznych, które są częstą przyczyną trądziku różowatego, ale mówi się również o innych przyczynach, takich jak:

  • zaburzenia hormonalne,
  • skłonność do alergii,
  • zakwaszenie organizmu, a przede wszystkim układu pokarmowego,
  • problemy z układem krwionośnym i osłabione naczynka,
  • skłonność do stanów zapalnych skóry,
  • promieniowanie UV,
  • stres oraz używki.

Wiele osób zastanawia się nad tym, co na trądzik różowaty może im pomóc najbardziej. W sklepach można bowiem zakupić wiele leków bez recepty i na receptę, ale również kosmetyków. Dobry krem na trądzik różowaty może zdziałać cuda, jeżeli zastosuje go osoba, która nie ma jeszcze poważnego stadium choroby i u której dopiero pojawiają się zaczerwienienia i pajączki. To one są pierwszym objawem, na jaki warto zwrócić uwagę.

Trądzik różowaty – jaki krem?

krem na trądzik różowatyOdpowiedni krem powinien być jak najbardziej naturalny i zawierać jak najmniej składników. Najlepiej, żeby nie pachniał on, ponieważ wszelkie olejki eteryczne i substancje zapachowe lubią uczulać i powodować podrażnienia przy takiej specyficznej cerze. Doskonały krem na dzień oferuje Acnerose, ponieważ składa się on jedynie z ziołowych i botanicznych wyciągów. Poza kremem, firma oferuje również inne kosmetyki do codziennej pielęgnacji tej specyficznej cery. Na trądzik różowaty jaki krem wybrać?

Taki krem bez recepty można kupić zarówno w aptece, jak i sklepie z kosmetykami. Zalecany jest przede wszystkim dla osób, u których dopiero problem zaczął się pojawiać. Może bowiem całkowicie pomóc go wyeliminować. Warto jednak stosować taki krem i żel do mycia twarzy trądzikowej nawet przy większych stanach zapalnych, ponieważ uzupełnią one codzienną pielęgnację, złagodzą nieco objawy i zaczerwienienia twarzy.

Kiedy konieczna jest już wizyta u lekarza, zazwyczaj kończy się to na antybiotykach. Bywa, że jedynie antybiotyk na trądzik różowaty jest w stanie zapobiec jego rozprzestrzenianiu się i złagodzić w pełni objawy. Niekiedy takie antybiotyki trzeba przyjmować nawet przez trzy miesiące, aby pojawiły się pożądane rezultaty.

Antybiotyk można przyjmować doustnie w formie tabletek lub zastosować odpowiednią maść miejscowo. Maść na trądzik różowaty z antybiotykiem stosuje się na miejsca zmienione i w ich okolicach codziennie, najczęściej dwukrotnie w ciągu dnia. Daje ona szybkie rezultaty, ponieważ ma silne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne.

Oczywiście, w aptece można też zakupić maść bez recepty, jednak nie ma ona z pewnością tak silnego działania. Zazwyczaj jest to preparat ziołowy łagodzący objawy. Leki bez recepty bywają skuteczne w przypadku trądziku jedynie, jeżeli znajduje się on w początkowym stadium. Z czasem, konieczne są już antybiotyki.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017