Laserowe leczenie trądziku różowatego

Wiele dorosłych osób boryka się obecnie z problemem trądziku różowatego. Jest to choroba, która w szczególności doskwiera kobietom, ponieważ zależy im na wyglądzie. Często zakrywają one zmienione miejsca za pomocą makijażu, jednak nie daje to zbyt wielu efektów, a często jeszcze powoduje zatykanie się porów, w których gromadzi się nadmiar sebum i pogarsza to problem.

Skąd bierze się problem trądziku różowatego u osób dorosłych?

  • Przede wszystkim, może on wynikać ze skłonności genetycznych. Jeżeli rodzice mają problem z cerą naczynkową, wówczas ich dziecko również narażone jest na ten problem.
  • Bywa, że trądzik powodują problemy hormonalne. W szczególności dotyczy to hormonów trzustki.
  • U wielu osób trądzik różowaty pojawia się z uwagi na prowadzenie złego trybu życia, stresu oraz nałogów.
  • Jego przyczyną może być niewłaściwa, zakwaszająca i zbyt pikantna dieta.
  • Niekiedy zbyt duży wysiłek fizyczny powoduje występowanie takich objawów.
  • Lekarze wskazują również na skłonności do alergii, problemy z cienkimi naczynkami krwionośnymi oraz skłonności do stanów zapalnych skóry.

Problem jest dość poważny, ponieważ trądzik różowaty sam nie znika. W jaki sposób objawia się ta choroba?

  • Na początku pojawiają się drobne zaczerwienienia skóry oraz pajączki, czyli pękające naczynka.
  • Z czasem, zaczyna pojawiać się kaszka z małych krostek.
  • Wiele osób z poważnym problemem trądziku skarży się na krosty ropne i inne wypryski, które bardzo trudno jest usunąć.

W jaki sposób można walczyć z trądzikiem różowatym?

Na początku, warto stosować domowe sposoby, a więc napary ziołowe z rumianku, kasztanowca, czy czerwonej koniczyny. Bardzo pomaga też zielona herbata, która ma silne działanie przeciwbakteryjne i antyoksydacyjne. Wiele osób poleca również domową maseczkę z mielonych płatków owsianych.

Należy odpowiednio dbać o swoją skórę, delikatnie ją oczyszczać i osuszać. Również kosmetyki powinny być dopasowane do wymagającej cery naczynkowej. Wielu producentów oferuje takie serie kosmetyków naturalnych, z botanicznym składem i bez zapachu. Warto zwrócić uwagę na to, aby krem nie zawierał alkoholu, ani żadnych konserwantów. Powinien również chronić przed promieniowaniem UV. Ciekawą serią kosmetyków jest Acnerose, ponieważ uważane są one za jedne z najlepszych na rynku. Niwelują stany zapalne, mają działanie przeciwbakteryjne i antyoksydacyjne.

Takie domowe działania nie zawsze przynoszą jednak rezultat. Często konieczna jest wizyta u lekarza dermatologa, który zaleci stosowanie antybiotyków doustnych lub miejscowo, w postaci maści lub kremu. Bywa jednak, że po zmianach trądzikowych pozostają bardzo brzydkie zmiany, lub nie można ich wyleczyć nawet z pomocą dobrych antybiotyków.

Wówczas pozostaje jedynie leczenie laserem. Jest to jedyny zabieg, który gwarantuje całkowite pozbycie się trądziku różowatego na zawsze. Zmiany nie wracają w miejscach leczonych laserem. Większości blizn również można się pozbyć. Niestety, zazwyczaj konieczne jest przeprowadzenie przynajmniej dwóch serii zabiegów. Często kończy się na kilku.

Na trądzik różowaty laserowe leczenie działa najlepiej i najszybciej. Każdy zabieg trwa około dwudziestu minut i jest on bezbolesny. Pacjent musi jednak samodzielnie zapłacić za swoje laserowe leczenie trądziku różowatego i zrobić to w prywatnym gabinecie, ponieważ NFZ nie refunduje tej metody leczenia. Warto jednak zdecydować się na taki krok, ponieważ można pozbyć się problemu na zawsze. Lekarze nie dają jednak całkowitej gwarancji w przypadku blizn wklęsłych, ponieważ są one trudne do usunięcia. Z pewnością można jednak w znaczący sposób poprawić stan swojej twarzy.