Problem zaczerwienienia na twarzy nasila się zwłaszcza w okresie, gdy temperatura na zewnątrz ulega skrajnym wahaniom. Ma to miejsce szczególnie w okresie zimy i lata. Jednakże przypadłość ta może mieć także związek ze zmianami zachodzącymi w organizmie. Istnieje możliwość, że u jej podłoża leżą choroby, przeziębienia, a nawet zapalenia skóry. Niezależnie jednak od przyczyn, zaczerwieniona skóra twarzy to wstydliwa przypadłość, której zwłaszcza kobiety bardzo chcą się pozbyć. Aby to było możliwe ważne jest poznanie powodów, przez które pojawiają się czerwone przebarwienia na twarzy. Pozwoli to wdrożyć odpowiednie leczenie i zastosować właściwą pielęgnację.

Czerwona twarz – przyczyny

Jest wiele przyczyn, które powodują zaczerwienienie na twarzy. Zaliczyć je można do poszczególnych grup:

 • przeżywanie silnych emocji – głównie związanych z podwyższonym ciśnieniem, należą do nich stres, strach, gniew, zakłopotanie, radość;
 • choroby skóry i stany zapalne – mowa tu głównie o trądziku, czyli guzach pojawiających się w wyniku zatkanych gruczołów łojowych. Innym schorzeniem są wypryski związane bezpośrednio z atopowym zapaleniem skóry. Prócz zaczerwienienia twarzy towarzyszą im obrzęk skóry, świąd i zapalenie. Czerwone plamy na skórze twarzy mogą być również wywołane przez trądzik różowaty, który jest przewlekłą zapalną chorobą skóry;
 • alergie i choroby zapalne – istnieje wiele rodzajów alergii, których podstawowym objawem jest ogólne zaczerwienienie lub suche czerwone plamy na twarzy. Mogą je wywoływać kosmetyki, kremy, maści, żele a nawet woda, jakiej używa się do utrzymania higieny twarzy. Dodatkowymi czynnikami uczulającymi są także ugryzienia owadów, poparzenia słoneczne, alergie na sierść zwierząt, olejki eteryczne roślin czy alergia układu oddechowego. W takich sytuacjach typowymi objawami prócz rumienia są purpurowe palce i pęcherza na powierzchni skóry;
 • infekcje – głównie bakteryjne zakażenia skóry i budujących ją tkanek;
 • uwarunkowania genetyczne i cera naczynkowa – zaczerwienienie twarzy wystąpić może u osób wykazujących nasiloną aktywność substancji naczynioaktywnych w skórze, co z kolei jest właściwością skóry występującej rodzinnie;
 • pożywienie, leki, suplementy – szczególnie po spożywaniu kawy, pikantnych potraw i gorących pokarmów. Dodatkowo zaczerwieniona twarz może być wynikiem nadmiernego spożywania alkoholu. Z kolei w wyniku przyjmowania niektórych leków może dojść do toksycznej martwicy naskórka lub zapalenia naczyń krwionośnych, a to często okazuje się być rezultatem alergii na dany lek.

Czerwona skóra twarzy – jak sobie z nią radzić?

U osób, u których pojawiły się czerwone plamy na twarzy, najważniejszą kwestią jest zlokalizowanie problemu i ustalenie jego przyczyny. Czerwona twarz może być bowiem objawem jakiejś poważniejszej choroby, a zaniechanie jakiekolwiek działania, nie tylko pogłębia dolegliwość, ale przede wszystkim prowadzi do poważnych komplikacji zdrowotnych. Nie można lekceważyć złych objawów i dlatego tak ważne jest skonsultowanie się z lekarzem. Wizyta u specjalisty, obserwacja i badania pomogą ustalić, co jest czynnikiem wywołującym czerwone plamki na twarzy. Po badaniach dermatolog będzie w stanie również doradzić jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy i w razie potrzeby wdrożyć odpowiednie leczenie.

Pielęgnacja czerwonej skóry twarzy

W leczeniu zaczerwienień twarzy szczególnie ważna, prócz stosowanie leków doraźnych, jest odpowiednia codzienna pielęgnacja. Wybierane kosmetyki powinny być przeznaczone do cery suchej i wrażliwej, nie mogą również zawierać substancji zapachowych oraz barwników. Ważne jest także, by w składzie znajdowały się wyciągi z kasztanowca, ruszczyka lub innych roślin wzmacniających naczynka krwionośne. Kojące działanie wykazują też okłady z zielonej herbaty. Ponadto należy unikać kontaktu z twardą, chlorowaną wodą, a do demakijażu stosować produkty, które nie wymagają spłukiwania. Z kolei przy dużych infekcjach konieczne będzie zastosowanie antybiotyków w postaci kremów, emulsji do stosowania miejscowego, leki doustne albo kurację laserową. Istotna jest także odpowiednia pielęgnacja skóry w poszczególne pory roku tak, by odpowiednio chronić ją przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Zimą warto zaopatrzyć się w kremy chroniące przez zimnem, wiatrem i mrozem, najlepiej tłuste, które stworzą warstwę ochronną dla wysuszonej skóry, z kolei latem zaleca się stosowanie kremów z filtrem oraz kremów nawilżających, które nie będą zatykać kanalików skórnych odprowadzających nadmiar sebum.

Acnerose – trafna odpowiedź na zaczerwienienie twarzy!

W sytuacji, gdy ogólne zaczerwienienie skóry oraz czerwone suche plamy na twarzy są wynikiem trądziku różowatego, zaleca się stosowanie leczenia miejscowego oraz ogólnego. Zalecane są wszelkiego rodzaju kremy oraz aerozole zawierające antybiotyki, takie jak erytromycyna i klindamycyna. Kompleksowym rozwiązaniem na walkę z trądzikiem różowatym jest również zestaw dermokosmetyków Acnerose. To doskonała propozycja dla osób zmagających się z nieprzyjemnymi dolegliwościami związanymi z chorobą, przy jednoczesnym łagodzeniu jej objawów, a co najważniejsze preparat Acnerose pozwala pozbyć się przyczyn trądziku różowatego. Zestaw Acnerose zawiera krem na dzień, krem na noc, płyn oczyszczający oraz pastę na noc, a wszystkie kosmetyki pełne skrupulatnie dobranych składników aktywnych pochodzenia naturalnego. Zawarte w składzie substancje działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie, ponadto regulują pracę gruczołów łojowych, wzmacniają naczynka, nawilżają i łagodzą podrażnienia. Nie zawierają też żadnych dodatkowych substancji chemicznych, są więc dostosowane do skóry wrażliwej, z podrażnieniami i dotkniętej trądzikiem różowatym.

Kosmetyki to nie wszystko

W leczeniu przyczyn zaczerwień twarzy sama pielęgnacja nie wystarczy. Potrzebna jest również odpowiednia dieta, a tutaj podstawą są:

 • ograniczenia spożywania alkoholu,
 • ograniczenie pikantnego jedzenia,
 • ograniczenie kawy oraz produktów w jakikolwiek sposób podnoszących ciśnienie krwi,
 • warto mieć również na uwadze to, by w codziennym jadłospisie nie zabrakło witamin, ale takich mających korzystny wpływ na układ krwionośny i skórę. Niezwykle istotne jest zatem witamina C i wszystkie pokarmy będące jej źródłem, gdyż witamina C wzmacnia ściany naczyń krwionośnych,
 • kolejną witaminą mającą zbawienny wpływ na skórę jest witamina B, która chroni skórę przed zewnętrznymi czynnikami drażniącymi i zmianami pogodowymi.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017