Jakie kosmetyki do pielęgnacji na trądzik różowaty?

Trądzik różowaty jest schorzeniem, które dotyka coraz większej liczby osób dorosłych. Niestety, choroba ta jest trudna do wyleczenia i dość uporczywa. Wiele osób stosuje różnego rodzaju metody, aby poradzić sobie z wypryskami i zaczerwienieniami na skórze, jednak często konieczna jest wizyta u lekarza dermatologa.

W przypadku osób ze skłonnością do trądziku różowatego, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja twarzy oraz skóry narażonej na tę chorobę, a więc dekoltu, szyi i pleców. Warto wybierać odpowiednie kosmetyki na trądzik różowaty.

Czym powinny się one charakteryzować?

  • Przede wszystkim, powinny być to kosmetyki naturalne. Bardzo poleca się kosmetyki botaniczne, ponieważ świetnie radzą sobie z tym problemem. Najlepiej, żeby nie zawierały żadnych konserwantów. Trzeba wówczas pilnować ich terminu przydatności do użycia.
  • Takie kosmetyki nie mogą zawierać w sobie alkoholu. Warto zwrócić uwagę również na substancje zapachowe. Najlepiej wybierać na trądzik różowaty kosmetyki bezzapachowe, ponieważ część olejków eterycznych bardzo negatywnie działa na cerę naczynkową ze skłonnością do stanów zapalnych.
  • Im krótszy jest skład takich kosmetyków, tym lepiej. Nie będą bowiem zawierały alergenów oraz substancji drażniących.
  • Na trądzik różowaty kosmetyki do pielęgnacji można kupić w każdej aptece, ale znajdują się one też w ofercie wielu drogerii.

Cera z tym problemem, to cera niezwykle wymagająca. Należy więc stosować jak najmniej różnego rodzaju kosmetyków. Najlepiej, żeby pochodziły one z jednej linii. Warto zainwestować w dobry płyn do zmywania makijażu oraz oczyszczania twarzy. Nie może on z pewnością zawierać alkoholu. Najlepiej nakładać go za pomocą dłoni lub delikatnych płatków. Takimi płatkami nie wolno jednak twarzy pocierać zbyt mocno, ponieważ może to odnieść odwrotny skutek. Skóra podrażnia się i wywołuje to zaczerwienienia oraz wypryski.

W przypadku trądziku różowatego, warto stosować jedynie zimną lub letnią wodę. Ta ciepła działa bardzo drażniąco na układ krwionośny, a poza tym dodatkowo wysusza skórę. Nie powinno się również stosować żadnych peelingów, ponieważ jedynie rozprzestrzenią one stan zapalny i nasilą objawy trądziku.

Trądzik różowaty – jakie kosmetyki kupić?

W przypadku kremów do cery trądzikowej, warto wybierać takie o następującym składzie:

  • Powinny zawierać one dość silny filtr UV, w przypadku kremu stosowanego na dzień. Promieniowanie słoneczne bardzo szkodzi cerze trądzikowej i może nasilać objawy.
  • Warto wybierać kremy o silnych właściwościach nawilżających, a więc zawierające retinol oraz inne witaminy i olejki roślinne.
  • Doskonale sprawdzają się te, które zawierają wyciągi roślinne, na przykład z zielonej herbaty. Ma ona bowiem silne działanie antybakteryjne i antyoksydacyjne. Pomaga zachować właściwe PH skóry, które powinno być kwaśne.

Dobre kosmetyki na trądzik różowaty ma w swojej ofercie Acnerose. W przypadku kremu, który stosujemy na dzień, znajdują się w nim: wyciąg z lukrecji o silnym działaniu przeciwzapalnym, bakteriostatycznym i przeciwutleniającym, olej z glistnika, który pomaga w gojeniu się ran i stanów zapalnych, ma silne działanie przeciwbakteryjne i łagodzące, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, który wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych oraz ekstrakt z kasztanowca i zielonej herbaty, które wskazane są przy tego rodzaju problemach skórnych.

Wiele osób próbuje również stosowania naturalnych, własnoręcznie przygotowanych kosmetyków. Mogą być to napary z herbaty zielonej, kasztanowca, rumianku, ale również wspaniała maseczka z płatków owsianych, którą delikatnie nakłada się na twarz. Odnosi ona wspaniałe sukcesy w walce z zaczerwienieniami oraz infekcjami bakteryjnymi. Warto stosować takie domowe sposoby w połączeniu z profesjonalnymi kosmetykami dla wzmocnienia efektu.