Trądzik różowaty to jedna z chorób, którą lekarze rozpoznają od niedawna. Kiedyś nikt nie zwracał uwagi na zmiany skórne u osób dorosłych i często były one bagatelizowane. Obecnie u coraz większej liczby osób stwierdza się jednak trądzik różowaty, który wymaga specjalistycznego leczenia, trwającego często przez wiele miesięcy.

Nie należy mylić tej choroby z trądzikiem młodzieńczym, ponieważ mają one ze sobą niewiele wspólnego. Okazuje się, że trądzik różowaty dotyka głównie osób po dwudziestym piątym roku życia, ale często są to osoby znacznie starsze, nawet po okresie przekwitania. Bywają one bardzo zdziwione, kiedy na ich twarzach pojawiają się krostki i brzydkie zmiany skórne.

Trądzik różowaty – dieta

W każdym przypadku, przyczyna schorzenia, jakim jest Rosacea może okazać się inna. Jedną z nich może być zakwaszenie wynikające  z nieodpowiedniego odżywiania się. Okazuje się, że odpowiednia dieta przy trądziku różowatym, wskazana jest dla każdego pacjenta, któremu zależy na szybkim powrocie do zdrowia. Układ pokarmowy jest bowiem bardzo wrażliwy i często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że podrażniony, odpowie nam on właśnie w taki sposób, atakując skórę.

Dieta na trądzik różowaty powinna zostać opracowana przez lekarza dermatologa. Na pewno wskaże on, czego należy unikać i co warto ograniczyć. Poza tym, można też udać się do dobrego dietetyka, który z pewnością będzie wiedział, jaki jadłospis zaproponować pacjentowi z takimi problemami skórnymi. Na pewno można wskazać na kilka podstawowych zasad, których powinno się przestrzegać.

Trądzik różowaty – czego unikać?

  • Należy unikać potraw ostrych i pikantnych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że przyprawy takie jak papryka chilli, pieprz cayenne i inne mogą bardzo negatywnie wpływać na stan ich układu pokarmowego i dawać się we znaki właśnie na skórze. A więc czego nie jeść mając trądzik różowaty? Ostrych dań.
  • Warto zrezygnować też z mocnej kawy i herbaty na rzecz wody mineralnej. Wielu lekarzy zaleca również rezygnację z alkoholu oraz innych używek.
  • Przy diecie odkwaszającej, warto na jakiś czas zrezygnować z produktów pochodzenia zwierzęcego, ponieważ to one najbardziej nas zakwaszają. Odpada więc nabiał, ale również mięso, w szczególności to czerwone. Białko można pozyskiwać z roślin strączkowych, jak fasola, groch, czy ciecierzyca.

Trądzik różowaty – co jeść?

dieta na trądzik różowatySkoro wiadomo już, jakich produktów unikać, warto wiedzieć, jak zaplanować swój jadłospis. Mając trądzik różowaty co jeść, aby go załagodzić? Przede wszystkim, powinno się w nim znaleźć jak najwięcej warzyw. Poleca się brokuły, paprykę, pomidory, warzywa strączkowe i cebulę. Koniecznie należy postawić też na kasze, a w szczególności kaszę jaglaną, ponieważ ma ona udowodnione silne właściwości alkalizujące.

Bardzo ważne jest picie odpowiedniej ilości płynów, w tym wody mineralnej niegazowanej. Osoba dorosła powinna jej wypijać  minimum dwa litry w ciągu dnia.
Wielu lekarzy zaleca też, aby dieta bogata była w naturalne antybiotyki, jakimi są czosnek, cebula, papryka i wszelkiego rodzaju kiszonki. Często trądzik różowaty leczy się przecież właśnie przy pomocy antybiotyków doustnych i miejscowych w postaci kremów i maści.

Wspomóc dietę możesz właśnie dzięki Acnerose – sprawdź i zamów zestaw.

Dieta przy trądziku różowatym: podsumowanie

Oczywiście, taka dieta nie jest na całe życie. Najważniejsze jest złagodzenie objawów trądziku i zahamowanie jego rozwoju. Z czasem można spokojnie włączać po kolei produkty zakazane. Należy jednak uważać i cały czas obserwować swoją cerę. Lepiej nie przesadzać też z przyprawianiem, ponieważ to nigdy nie służy cerze. Osoby ceniące sobie smak, mogą z powodzeniem stosować zioła, które nie mają właściwości rozgrzewających.

Odpowiednio zbilansowana zdrowa dieta powinna szybko przyczynić się do szybkiej poprawy stanu skóry, jeżeli zostanie połączona z dobrymi metodami leczenia. Na pewno wpłynie ona również pozytywnie na cały organizm i jego stan zdrowia.

Walka z trądzikiem różowatym nie jest łatwa, ani przyjemna. Można jednak wygrać z tą chorobą, jeżeli włoży się w to odpowiednią ilość wysiłku. Na pewno nie warto się zbyt szybko poddawać, ponieważ trądzik różowaty rozprzestrzenia się i często atakuje również kolejne partie skóry. Dobrze dobrana terapia powinna zahamować szybko jego rozwój.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017