Coraz więcej osób dorosłych skarży się obecnie na poważne problemy ze swoją cerą. Okazuje się, że duża większość z nich cierpi z powodu trądziku różowatego, który jest chorobą ciężką do wyleczenia i często nawracającą wielokrotnie. Trądzik różowaty to schorzenie dotyczące jedynie osób dorosłych, które może pojawić się po ukończeniu dwudziestego piątego roku życia. Coraz częściej dotyka ona jednak osób dojrzałych, nawet po pięćdziesiątce. Lekarze zwracają uwagę na to, że trądzik różowaty może mieć różne przyczyny. Wynika z tego, że w przypadku każdego pacjenta, może on pojawiać się z innego powodu.

Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania trądziku różowatego?

 • U wielu osób przyczyną są po prostu skłonności genetyczne. Jeżeli w rodzinie pojawił się problem trądziku, bardzo możliwe, że został on przekazany kolejnym pokoleniom.
 • Masz trądzik różowaty? Hormony mogą być głównym winowajcą! Bywa, że przyczyną jego powstawania są zaburzenia hormonalne, które należy opanować u endokrynologa. Jedynie terapia hormonami ma wówczas możliwość skutecznego zadziałania.
 • Coraz częściej do przyczyn trądziku różowatego zalicza się jednak niewłaściwy tryb życia. Przede wszystkim stres i niewłaściwe żywienie mogą skończyć się takimi właśnie problemami skórnymi.
 • Wielu lekarzy wskazuje, że osoby stosujące dietę silnie zakwaszającą organizm, a więc opierającą się głównie na białku zwierzęcym, mają problemy z trądzikiem różowatym.
 • Stosowanie ostrych przypraw również wpływa na podrażnienie układu pokarmowego, co skutkuje takimi zmianami skórnymi.
 • Szkodliwe promieniowanie UV też nie pozostaje bez znaczenia. Poza tym, silny wiatr i mróz mogą podrażniać skórę.
 • Wiele osób ma po prostu skłonności do cery naczynkowej, a w połączeniu ze stanami zapalnymi, skutkują one bardzo szybko powstaniem trądziku różowatego,
 • Problemy z układem krwionośnym, cienkie i delikatne rozszerzone naczynka, które pękają.

Bardzo ważne jest więc ustalenie właściwej przyczyny choroby. Wówczas można zastosować skuteczne metody leczenia. U wielu osób pomaga bowiem sama zmiana diety na właściwą, czyli taką, która odkwasza organizm i pozwala go oczyścić z toksyn. Należy też wyeliminować alkohol i inne używki oraz ostre przyprawy i mocną kawę oraz herbatę. W innym przypadku konieczna jest terapia hormonalna lub stosowanie antybiotyków przez jakiś czas. Aby ustalić przyczynę trądziku różowatego, warto udać się do lekarza dermatologa. Z pewnością pomoże on w opracowaniu odpowiedniej metody leczenia trądziku.

Jednocześnie okazuje się, że wiele osób samodzielnie przyczynia się do powstawania trądziku różowatego. W szczególności są to kobiety, które niewłaściwie pielęgnują swoją skórę. Zbyt intensywne oczyszczanie cery, poprzez jej pocieranie wacikiem z użyciem drażniących kosmetyków, może powodować przekrwienie się skóry i powstawanie zmian trądzikowych. Oczywiście, oczyszczanie twarzy z resztek makijażu i kosmetyków jest niezbędne, jednak nie można tego robić w taki sposób. Skóra trądzikowa bardzo nie lubi nadmiernego tarcia i stosowania silnych kosmetyków.

Trądzik różowaty – objawy, które najczęściej występują?

 • Jak wygląda trądzik różowaty na początku? Trądzik różowaty policzki właśnie atakuje na samym początku. W tych okolicach pojawiają się zaczerwienienia na polikach i tak zwane pajączki, czyli popękane naczynka krwionośne. Wygląda to trochę jak skóra, która przemarzła, jednak kolor nie znika, a z czasem zaczyna się nasilać. Często towarzyszy temu swędzenie i pieczenie skóry.
 • Z czasem, na skórze może pojawić się również drobna kaszka z krostek.
 • Bywa, że trądzik objawia się sporymi wypryskami ropnymi, które mogą pojawiać się w późniejszym etapie na czole, na brodzie, szyi, za uszami, a nawet na powiekach. Wiele osób cierpi na trądzik różowaty na plecach i na dekolcie, co jest szczególnie uciążliwe, ponieważ obszary te są stale zakryte ubraniami, które mogą podrażniać skórę.
 • Nieleczony trądzik najczęściej pozostawia po sobie bardzo brzydkie blizny na całe życie. Mogą być to blizny wklęsłe lub wypukłe. Dlatego tak ważne jest, aby zareagować w porę.

Warto reagować, kiedy tylko trądzik różowaty ma początkowe objawy. Najczęściej można sobie pomóc samodzielnie, stosując odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Wiele osób poleca linię Acnerose, a w szczególności krem na dzień, ponieważ pomaga on szybko minimalizować objawy trądziku. Przebarwienia znikają, a stany zapalne zostają wyleczone. Często terapię takimi kosmetykami łączy się po prostu ze środkami doustnymi, które można kupić w aptece bez recepty.

Warto wybierać kosmetyki naturalne, które nie mają w składzie alkoholu, ani innych substancji drażniących, jak na przykład olejki eteryczne. Poza tym, kobiety powinny unikać nakładania mocnego makijażu.

Kiedy jednak zmiany trądzikowe są już dość poważne, koniecznie należy udać się do lekarza. być może konieczne będzie już zastosowanie terapii antybiotykowej. Samodzielnie pacjent może sobie jedynie zaszkodzić, ponieważ na takiej skórze nie powinno się stosować peelingów, ani niektórych maseczek. Do mycia twarzy wystarcza sama letnia woda, albo dobry kosmetyk pielęgnacyjny.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017