Coraz więcej dorosłych osób dotyka dzisiaj problem trądziku różowatego. Choroba ta często mylona jest niewłaściwie z trądzikiem młodzieńczym, który nie ma z nią nic wspólnego. Ten różowaty pojawia się wyłącznie u osób dorosłych i najczęściej ma inne podłoże, niż młodzieńczy. Poza tym, wygląda również inaczej. Znacznie trudniej jest się go pozbyć osobie dorosłej, a często konieczna jest nawet wizyta u lekarza i antybiotykoterapia.

Jak wygląda trądzik różowaty?

Jest to choroba, którą dość łatwo rozpoznać. W Internecie można znaleźć zdjęcia trądziku różowatego, które pokazują, jak wygląda skóra w różnych stadiach tej choroby. Czytaj więcej o trądziku różowatym na: https://acnerose.pl/tradzik-rozowaty/

  • Na początku, najczęściej pojawiają się zaczerwienienia twarzy i pajączki.
  • Z czasem, na skórze pojawiają się wykwity i krostki, jakie mogą tworzyć drobną kaszkę.
  • U wielu osób, stan ten zamienia się w krostki ropne, które mogą powodować nawet powstawanie brzydkich blizn.

Trądzik różowaty najczęściej pojawia się w okolicach nosa, na policzkach i na czole. Może też pokazać się za uszami, na powiekach, na szyi i dekolcie. Wiele zależy od ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz od zaawansowania choroby. Jak wygląda trądzik różowaty – zdjęcia obrazują najlepiej. U niektórych pacjentów jest to poważny problem, przede wszystkim natury estetycznej.

Najbardziej cierpią oczywiście kobiety, ponieważ zależy im na wyglądzie fizycznym. Większość z nich popełnia błąd i próbuje pokryć trądzik grubą warstwą makijażu, co odnosi odwrotne skutki. Przede wszystkim, takich zmian nie powinno się pokrywać kosmetykami, które są tłuste i zatykają pory. Poza tym, pod fluidem krostki i tak są widoczne.

Galeria trądziku różowatego:

trądzik różowaty na nosie trądzik różowaty na policzkach trądzik różowaty na twarzy trądzik różowaty na powiekach trądzik różowaty na brodzie trądzik różowaty nosa podkład na trądzik różowaty trądzik różowaty na czolemaseczki na trądzik różowaty trądzik różowaty na policzku

Jeżeli zareaguje się w porę, można zatrzymać trądzik jeszcze na etapie zaczerwienionej skóry i pękających naczynek, czyli tak zwanych pajączków. Takie zmiany można przykryć oddychającym podkładem lub pudrem. Najlepiej jednak przez jakiś czas zrezygnować z kosmetyków kolorowych na rzecz dobrego kremu do cery trądzikowej. Wielu specjalistów poleca kosmetyki z linii Acnerose, a przede wszystkim krem na dzień, który wspaniale nawilża skórę, nie zatykając porów i jednocześnie działa łagodząc stany zapalne i zaczerwienienia i likwidując rumień. Krem oczyszcza skórę od wewnątrz, dlatego szybko można spodziewać się dobrych efektów jego stosowania.

Ważne jest właśnie oczyszczanie cery, ale nie tarcie skóry. Nie powinno się czyścić twarzy wacikami, ani pocierać jej ręcznikiem. Lepiej myć twarz delikatnie dłonią i osuszać przykładając ręcznik lub gazik. Nie powinno się stosować gąbeczek, ponieważ są one siedliskiem bakterii, które wzmagają jedynie stany zapalne.

Osoby zainteresowane tematem zdjęć trądziku różowatego mogą bez problemu znaleźć w Internecie lub w prasie medycznej. Lepiej jednak unikać samodzielnego stawiania diagnozy i jeżeli nie ma pewności, udać się po prostu do lekarza dermatologa lub dobrego kosmetologa. Z pewnością zalecą oni odpowiednie kosmetyki. Lekarz może przepisać również antybiotyk, ponieważ pomaga on w szybkiej walce z chorobą.

Na pewno nie warto dopuszczać do momentu, kiedy na skórze pojawiają się już ropne wykwity, ponieważ mogą one pozostawić brzydkie blizny na całe życie. Lepiej zareagować odpowiednio zawczasu i pozbyć się tego problemu.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017