Nie jesteś pewny, jak wygląda trądzik różowaty? Zdjęcia mogą rozwiać wątpliwości! Coraz więcej dorosłych osób dotyka dzisiaj problem trądziku różowatego. Choroba ta często mylona jest niewłaściwie z trądzikiem młodzieńczym, który nie ma z nią nic wspólnego. Ten różowaty pojawia się wyłącznie u osób dorosłych i najczęściej ma inne podłoże, niż młodzieńczy. Poza tym, wygląda również inaczej. Znacznie trudniej jest się go pozbyć osobie dorosłej, a często konieczna jest nawet wizyta u lekarza i antybiotykoterapia.

Uwaga: Szukasz skutecznych dermokosmetyków
na trądzik różowaty?

Zobacz ZESTAW ACNEROSE – kliknij.

Szacuje się, że trądzik różowaty może mieć nawet co dziesiąta osoba w wieku 30 – 35 lat. W większości osoby walczące z tą przypadłością mają jasną cerę, włosy i oczy.

Jak wygląda trądzik różowaty? Zdjęcia rozwieją wątpliwości. Ogólne uwagi

Zanim przyjrzymy się, jak wygląda trądzik różowaty (zdjęcia trądziku różowatego), warto jest określić kilka najważniejszych cech charakterystycznych. Nawet co dziesiąta dorosła osoba może borykać się z tą przypadłością. Jest to jednak choroba, którą dość łatwo rozpoznać. W Internecie można znaleźć zdjęcia trądziku różowatego, które pokazują, jak wygląda skóra w różnych stadiach tej choroby.

Trądzik różowaty – zdjęcia. Galeria trądziku różowatego:

trądzik różowaty na nosie trądzik różowaty na policzkach trądzik różowaty na twarzy trądzik różowaty na powiekach trądzik różowaty na brodzie trądzik różowaty nosa podkład na trądzik różowaty trądzik różowaty na czolemaseczki na trądzik różowaty trądzik różowaty na policzku

Zdjęcia trądziku różowatego pokazują różne stadia i rodzaje tej dolegliwości. Znajdziemy tu przykłady osób, u których widoczne są jedynie zaczerwienienia i pajączki.

Czytaj więcej o trądziku różowatym na: https://acnerose.pl/tradzik-rozowaty/

Jak rozwija się trądzik różowaty? Fazy trądziku różowatego

 • Na początku, najczęściej pojawiają się zaczerwienienia twarzy i pajączki.
 • Z czasem, na skórze pojawiają się wykwity i krostki, jakie mogą tworzyć drobną kaszkę.
 • U wielu osób, stan ten zamienia się w krostki ropne, które mogą powodować nawet powstawanie brzydkich blizn.

Przedstawiające trądzik różowaty zdjęcia zawierają również przykłady bardziej zaawansowanych postaci, gdzie pojawiły się nie tylko wypryski, ale też zmiany przerostowe.

fazy tradziku rozowatego

Obserwując przedstawiające trądzik różowaty zdjęcia, można zauważyć, że trądzik różowaty najczęściej pojawia się w okolicach nosa, na policzkach i na czole. Może też pokazać się za uszami, na powiekach, na szyi i dekolcie. Wiele zależy od ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz od zaawansowania choroby. Jak wygląda trądzik różowaty – zdjęcia obrazują najlepiej. U niektórych pacjentów jest to poważny problem, przede wszystkim natury estetycznej.

obszary na twarzy - tradzik rozowaty

Najbardziej cierpią oczywiście kobiety, ponieważ zależy im na wyglądzie fizycznym. Większość z nich popełnia błąd i próbuje pokryć trądzik grubą warstwą makijażu, co odnosi odwrotne skutki. Przede wszystkim, takich zmian nie powinno się pokrywać kosmetykami, które są tłuste i zatykają pory. Poza tym, pod fluidem krostki i tak są widoczne.

Pozostałe objawy trądziku różowatego

Trądzik różowaty to jednak nie tylko wspomniane powyżej wypryski. Objawów tej choroby jest o wiele więcej. Osoby, które mają trądzik różowaty, borykają się jednocześnie z tendencją skóry do przetłuszczania się oraz tendencją do pojawiania się zaczerwienień. Obserwować można również pękające, rozszerzone naczynka. Zaczerwienienia najczęściej potęgują się pod wpływem czynników drażniących takich jak nagła zmiana temperatury, czy jedzenie ostrych potraw. Pojawić może się również pieczenie i swędzenie skóry.

Przyczyny trądziku różowatego

Istnieje wiele przyczyn trądziku różowatego. Bezpośrednio uważa się, że wywodzi się on z połączenia zaburzeń naczyniowych z zaburzeniami gruczołów łojowych. Pojawianie się zmian mogą zaostrzać takie czynniki, jak:

 • zaburzenia gospodarki hormonalnej,
 • drożdżani,
 • wirus opryszczki,
 • spożywanie alkoholu,
 • spożywanie ostrych potraw,
 • stres,
 • nadmierna ekspozycja na słońce,
 • nieodpowiednia pielęgnacja skóry,
 • narażanie się na działanie czynników drażniących (basen, sauna, gorące kąpiele).

Ponadto chorobę mogą zaostrzać alergie wziewne. Najczęstsze alergeny to:

 • kurz,
 • pyłki drzew,
 • pyłki chwastów,
 • pierze,
 • pleśń,
 • roztocza.

Skuteczna walka z trądzikiem różowatym

Jeżeli zareaguje się w porę, można zatrzymać trądzik jeszcze na etapie zaczerwienionej skóry i pękających naczynek, czyli tak zwanych pajączków. Takie zmiany można przykryć oddychającym podkładem lub pudrem. Najlepiej jednak przez jakiś czas zrezygnować z kosmetyków kolorowych na rzecz dobrego kremu do cery trądzikowej.

Zniwelowanie zmian za pomocą domowej pielęgnacji jest na szczęście możliwe. Pamiętać jednak należy, że najważniejsze, to podporządkowanie każdego aspektu pielęgnacji temu problemowi. Oznacza to, że nie wystarczy wyłącznie stosowanie odpowiedniego kremu. Wszystkie kosmetyki powinny odpowiadać potrzebom cery z trądzikiem różowatym. To jednak wciąż nie wszystko. Znaczenie ma nawet temperatura wody, którą myjemy twarz oraz sposób jej osuszania. Do mycia twarzy powinno się używać letniej, niezbyt gorącej wody. Skóra powinna być osuszana nie poprzez pocieranie jej ręcznikiem, ale delikatne przykładanie do twarzy.

Kompleksowa pielęgnacja

Wielu specjalistów poleca kosmetyki z linii Acnerose, a przede wszystkim krem na dzień, który wspaniale nawilża skórę, nie zatykając porów i jednocześnie działa łagodząc stany zapalne i zaczerwienienia i likwidując rumień. Krem oczyszcza skórę od wewnątrz, dlatego szybko można spodziewać się dobrych efektów jego stosowania. Uzupełni go maść na rano. Nie zapominajmy też o pielęgnacji wieczornej. To właśnie w nocy skóra chłonie najwięcej składników odżywczych. W tej kwestii świetnie sprawdzi się pasta na noc.

Ważne jest właśnie oczyszczanie cery, ale nie tarcie skóry, czy stosowanie agresywnych i wysuszających środków. Oczyszczanie powinno być łagodne, ale skuteczne. Dlatego unikać powinno się preparatów do mycia, zawierających SLSy i SLESy. Są to substancje pieniące, które podrażniają skórę. Nie powinno się czyścić twarzy wacikami, ani pocierać jej ręcznikiem. Lepiej myć twarz delikatnie dłonią i osuszać przykładając ręcznik lub gazik. Nie powinno się stosować gąbeczek, ponieważ są one siedliskiem bakterii, które wzmagają jedynie stany zapalne.

Dieta przy trądziku różowatym

Niemałą rolę w walce z trądzikiem różowatym odgrywa dieta. To, co spożywamy, odbija się na naszej cerze. Unikać powinno się przede wszystkim potraw tłustych, ciężkich, ale też bardzo ostrych. Poza tym negatywny wpływ na stan skóry będzie miał alkohol, a także papierosy. Zdrowa, zbilansowana dieta z pewnością pozytywnie odbije się na naszej cerze.

Trądzik różowaty – zdjęcia.  Podsumowanie

Osoby zainteresowane tematem zdjęć trądziku różowatego mogą bez problemu znaleźć w Internecie lub w prasie medycznej. Lepiej jednak unikać samodzielnego stawiania diagnozy i jeżeli nie ma pewności, udać się po prostu do lekarza dermatologa lub dobrego kosmetologa. Z pewnością zalecą oni odpowiednie kosmetyki. Lekarz może przepisać również antybiotyk, ponieważ pomaga on w szybkiej walce z chorobą.

Na pewno nie warto dopuszczać do momentu, kiedy na skórze pojawiają się już ropne wykwity, ponieważ mogą one pozostawić brzydkie blizny na całe życie. Lepiej zareagować odpowiednio zawczasu i pozbyć się tego problemu.

Bibliografia

1. Czarnecka A, Tymicka J, Trądzik różowaty–postacie kliniczne i leczenie, 1998
2. Lewandowski B., de Sternberg Stojałowski S, Guzowaty przerost nosa zewnętrznego (Rhinophyma). Obserwacje własne, 2015
3. Placek W, Wolska H, Trądzik różowaty-aktualne poglądy na etiopatogenezę i leczenie [w:] Przegląd Dermatologiczny 103.5, 2016

 

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017