Mikrodermabrazja pomocna przy trądziku? – przetestuj!

Mikrodermabrazja jest świetnym zabiegiem złuszczającym naskórek, dzięki któremu możliwe staje się zniwelowanie niedoskonałości w postaci przebarwień, zmarszczek, blizn potrądzikowych. Już kilka wizyt u kosmetyczki pozwala na uzyskanie pożądanych efektów, widoczną poprawę stanu cery. Staje się ona promienna, pełna blasku, wygładzona.

Mikrodermabrazja pomocna przy trądziku - przetestujMikrodermabrazja a trądzik różowaty – czy warto zdecydować się na zabieg?

Mikrodermabrazja a trądzik różowaty to temat często podejmowany. Jest powierzchownym zabiegiem polegającym na mechanicznym złuszczaniu martwego naskórka, który działa między innymi na tego typu zmiany skórne. Wszystko przebiega bez uszkadzania struktur skóry. Wykonuje się ją w celu jej dogłębnego oczyszczenia, pobudzenia procesów regeneracyjnych, usprawnienia mikrokrążenia krwi, zwężenia porów, zwiększenia produkcji elastyny i włókien kolagenowych. W zależności od zastosowanego materiału wyróżnia się mikrodermabrazję diamentową, korundową i tlenową.

Warstwa rogowa naskórka zostaje usunięta za pomocą strumienia mikrokryształków, który jest wyrzucany pod ciśnieniem na skórę przez specjalny aparat. Jedna z jego końcówek ściera warstwę rogową, a druga odpowiada za zbieranie obumarłych komórek do pojemnika znajdującego się w urządzeniu.

Zabieg mikrodermabrazji będzie odpowiednia dla osób, które:

  • chcą pobudzić skórę do odnowy,
  • zapobiec rozwojowi bakterii prozapalnych i trądziku,
  • pozbyć się różnych zmian skórnych (blizny, rozstępy, prosaki, zmarszczki).

Zobacz co wybrać na trądzik różowaty!

ACNEROSE
ODŻYWCZE DERMOKOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY

Mikrodermabrazja a przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Mikrodermabrazja nie jest rozwiązaniem dla każdego, są pewne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Nie należy wykonywać zabiegu przy zaawansowanym trądziku różowatym (przy dużym nasileniu ropnych wykwitów), to samo dotyczy trądziku krostkowego i ropowiczego. Bardzo ważne jest to, aby nie decydować się na zabieg w przypadku aktywnych zmian skórnych, bo istnieje duże ryzyko pogorszenia kondycji cery, przeniesienia ich na pozostałe jej obszary.

W takich przypadkach konieczne może być bardziej zaawansowane leczenie, takie jak terapia laserowa, leki przeciwzapalne lub inne procedury dermatologiczne.

Najlepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie gabinetu kosmetycznego przy remisji trądziku, aby pozbyć się blizn po wypryskach. Przeciwwskazaniem do wykonania mikrodermabrazji jest nie tylko ostry stan zapalny, nie powinno się wykonywać jej przy łuszczycy skóry, nowotworach, bliznowcach, zakażeniach bakteryjnych/wirusowych/grzybiczych. Zabieg jest w pełni bezpieczny, dzięki czemu mogą wykonywać go także kobiety ciężarne.

Mikrodermabrazja efekty – czego można się spodziewać?

Mikrodermabrazja efekty daje bardzo satysfakcjonujące, usunięcia powstałych zmian skórnych i przeciwdziałania powstawaniu nowych. Skóra staje się promienna, rozświetlona, lepiej odżywiona i dotleniona. Zabiegi mikrodermabrazji poprawiają koloryt cery, ujędrniają i wygładzają ją. Zmniejsza się także widoczność rozstępów, to samo dotyczy cellulitu.

Warto zdecydować się na zabieg przy trądziku, bo zwęża rozszerzone pory, zwiększa nawilżenie skóry i przyswajanie przez nią substancji czynnych znajdujących się w nakładanych kosmetykach. Należy pamiętać o tym, aby mikrodermabrazja była wykonywana regularnie, bo dzięki systematyczności skóra odzyska utracony blask, stanie się gładka i wolna od niedoskonałości.

Podsumowanie

Zabieg mikrodermabrazji jest godny polecenia przy trądziku różowatym, przeciwdziała powstawaniu zmian skórnych, głęboko oczyszcza skórę, usuwa zaskórniki. Dodatkowo spłyca zmarszczki, wyrównuje koloryt cery, niweluje przebarwienia i blizny potrądzikowe, ujędrnia skórę i ją wygładza.


Bibliografia:

Podobne wpisy