Woda utleniona na trądzik różowaty – jak działa?

Woda utleniona na trądzik różowaty może stanowić działanie uzupełniające w przypadku osób, które zmagają się z uciążliwymi stanami zapalnymi skóry. Woda utleniona, znana ze swoich właściwości odkażających, dostępna jest w niemal każdej domowej apteczce. Można ją bez problemu zakupić w każdej aptece i wielu supermarketach. Pomimo, że jej podstawowe działanie związane jest z dezynfekcją i odkażaniem, to znajduje również zastosowanie kosmetyczne. Jakie? Na czym polega jej skuteczność w walce z trądzikiem różowatym? Dowiesz się z tego artykułu.

Woda utleniona na trądzik Woda utleniona na trądzik różowaty - jak działa?

Wodę utlenioną na trądzik różowaty można stosować jako działanie wspomagające podstawową kurację. Zawarte w niej związki chemiczne sprawiają, że wykazuje działanie wysuszające, przez co niweluje stany zapalne skóry, jak i ogranicza widoczność zaskórników, które są popularnym problemem osób z trądzikiem.

Zobacz jak zwalczyć trądzik na szyi

Woda utleniona na trądzik różowaty - jak ją stosować?

Woda utleniona na trądzik różowaty może być aplikowana bezpośrednio na skórę. Przed rozpoczęciem aplikacji należy starannie oczyścić twarz, a następnie ją osuszyć. W tym celu można wykonać codzienny rytuał pielęgnacyjny przy pomocy płynu do demakijażu, żelu oczyszczającego, toniku. Po oczyszczeniu można nałożyć wodę utlenioną, stosując w tym celu nasączony nią wacik. Płatek kosmetyczny przykładamy punktowo w miejsce widocznych stanów zapalnych, omijając rumień. Następnie pozostawiamy skórę na około 20-30 minut, po czym zmywamy wodę utlenioną ciepłą wodą. Następnie nawilżamy skórę. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona, dlatego rekomenduje się jego wykonywanie wieczorem. W ten sposób nie narażamy również skóry na ekspozycję słoneczną, która mogłaby dodatkowo podrażniać skórę.

ACNEROSE
ODŻYWCZE DERMOKOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY

Woda utleniona na trądzik różowaty - jakie efekty zapewnia jej stosowanie?

Woda utleniona na trądzik różowaty wykazuje przede wszystkim działanie przeciwbakteryjne. W związku z tym znajduje zastosowanie w kuracji trądziku.

Co więcej, może również działać w następujący sposób:

  • rozjaśniać przebarwienia na skórze,
  • redukować pryszcze, jak i pozostałe stany zapalne skóry,
  • rozjaśniać ciemne włoski (np. znajdujące się nad górną wargą).

Podsumowując, woda utleniona na trądzik różowaty może być skutecznym elementem wspierającym kurację ze stanami zapalnymi skóry, rozszerzonymi porami skóry, jak i widocznymi zaskórnikami. Woda utleniona stosowana w leczeniu trądziku różowatego jest przykładem domowej metody, dlatego na jej efekty należy dłużej poczekać, a jej działanie wymaga cierpliwości.


Bibliografia:

1. Blount B. W., Pelletier A. L., Rosacea: a common, yet commonly overlooked, condition, 2002
2. Breathnach A.S., Azelaic acid: potential as a general antitumoural agent,1999

Podobne wpisy