Peeling enzymatyczny do cery naczynkowej – jak działa?

Peeling enzymatyczny do cery naczynkowej cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo charakteryzuje się on naprawdę dużą skutecznością. Nie można odmówić mu także tego, iż jest niesamowicie delikatny. Wydaje się więc, że idealnie sprawdzi się w pielęgnacji cery płytko unaczynionej. Zanim jednak zastosujemy peeling enzymatyczny do cery naczynkowej, dowiedzmy się czegoś na jego temat.

Peeling enzymatyczny Peeling enzymatyczny do cery naczynkowej – czym jest i jak go stosować?

Peeling enzymatyczny do cery naczynkowej ma zupełnie inną formę niż peeling ziarnisty. Inna jest również zasada jego działania.

Przede wszystkim, tego rodzaju kosmetyk bazuje przede wszystkim na:

  • bromelainie
  • papainie
  • keratolina

Enzymy charakteryzują się łagodnym działaniem złuszczającym. W odróżnieniu od peelingów ziarnistych, te enzymatyczne nie powodują podrażnień naskórka. Jak należy zaś je stosować? Wiele zależy od formy konkretnego kosmetyku. Peeling enzymatyczny do cery naczynkowej może mieć formę żelu, który należy zaaplikować na oczyszczoną cerę. Równie dobrze, może on jednak być w formie proszku, który należy zmieszać z wodą bądź ulubionym hydrolatem. Kosmetyk powinien pozostawać na naszej twarzy przez mniej więcej kwadrans. Po upływie tego czasu, peeling należy zmyć chłodną wodą.

Sprawdź jak powinno wyglądać leczenie trądziku różowatego.

Peeling enzymatyczny do cery naczynkowej – jak często go stosować i czy są jakieś przeciwwskazania do jego używania?

Peeling enzymatyczny do cery naczynkowej, aby miał szansę skutecznie zadziałać, musi być stosowany regularnie. W przypadku skóry płytko unaczynionej należy stosować go mniej więcej raz na dwa tygodnie. Każdy przypadek jest jednak inny. Czasami cera naczynkowa może wymagać stosowania peelingu raz w tygodniu. Warto więc obserwować skórę oraz jej potrzeby, które często ulegają przemianom. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy peeling enzymatyczny do cery naczynkowej jest naprawdę tak bezpieczny, jak się mówi. Na szczęście tak. Co do zasady, nie ma więc przeciwwskazań do jego stosowania. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że w takim peelingu mogą znajdować się substancje, na które mamy uczulenie.

ACNEROSE
ODŻYWCZE DERMOKOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY

Każdy, kto stawia na peeling enzymatyczny, zastanawia się nad tym, po jakim czasie widoczne będą efekty. Nie da się jednak w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na postawione w ten sposób pytanie. Wiele zależy bowiem od wyjściowej kondycji cery. Co do zasady, pewien efekt oczyszczenia będzie można dostrzec już po pierwszym zastosowaniu kosmetyku. Na trwałe rezultaty trzeba będzie jednak cierpliwie poczekać kilka tygodni.


Bibliografia:

1. Elisheva Rosner; “Adverse Effects of Prolonged Mask Use among Healthcare Professionals during COVID-19”; data dostępu: 2021-01-29
2. Kirsten Nunez; “How to Avoid Maskne (Mask Acne) Breakouts”; data dostępu: 2021-01-29

Podobne wpisy