Pasta na trądzik różowaty – właściwości i przeciwwskazania

Pasta na trądzik różowaty jest jednym ze skuteczniejszych preparatów walczących z nieestetyczną chorobą skóry, jaką jest trądzik różowaty. To z jego dolegliwościami mierzy się coraz więcej dorosłych ludzi – jest to wpływ nieodpowiedniej diety, niewłaściwej pielęgnacji oraz czynników genetycznych. Na szczęście na rynku medycznym i kosmetycznym istnieją preparaty minimalizujące nieestetyczne wykwity na skórze, m.in. pasta na trądzik różowaty. Sprawdź, jak działa ów preparat.

Pasta na trądzik różowaty – naturalny składPasta na trądzik różowaty

Pasta na trądzik różowaty, by miała skuteczne działanie przeciwzapalne i nie podrażniała wrażliwej skóry, musi być pozbawiona chemicznych, sztucznych substancji, jak silikony, PEG-i, SLS-y, parabeny, ftalany, sztuczne barwniki i zapachy. Używanie preparatów posiadających takie sztuczne składniki, może tylko na początku wywołać efekt zdrowiej skóry, stopniowo niszcząc ją poprzez podrażnianie jej, zapychanie porów, czy wysuszanie. Jak wiadomo, obszar objęty trądzikiem różowatym, wymaga szczególnej pielęgnacji, należy zatem szczególnie zwracać uwagę na skład takich produktów.

 Najlepszym wyborem, będą te produkty, w których skład wchodzą naturalne składniki, których działaniem jest skuteczna redukcja zaczerwienienie i odpowiednie odżywianie zmienionej skóry, jak np.:

ProduktDziałanie
olej kokosowydziała przeciwbakteryjnie, antywirusowo i przeciwgrzybicznie.
dodatkowo nawilża skórę
wpływa na odnowę międzykomórkową
tlenek cynkuzmniejsza nadprodukcję sebum
łagodzi objawy stanów zapalnych skóry
wykazuje działanie antyseptyczne
ichtiolposiada cechy ściągające i przeciwbakteryjne.
działa przeciwobrzękowo
lanolinanawilża skórę, zapobiega utracie przez nią wody

ACNEROSE
ODŻYWCZE DERMOKOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY

Pasta na trądzik różowaty – działanie i efekty

Pasta na trądzik różowaty to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkiej i widocznej walce z trądzikiem różowatym. Stosuje się ją głównie na noc po to, by podczas zachodzących w skórze naturalnych procesów regeneracyjnych, właściwie złagodzić istniejące stany zapalne i naprawić zmieniony naskórek. Odpowiednia, naturalna pasta na trądzik różowaty ma za zadanie zmniejszyć krostki, grudki i niwelować zaczerwienienia, nie podrażniając tym samym wrażliwej skóry. Taki efekt można osiągnąć wyłącznie wtedy, kiedy używa się pasty skomponowanej z naturalnych, aktywnych składników.

Sprawdź co na trądzik różowaty wybrać!

Pasta na trądzik różowaty – przeciwwskazania

Pasta na trądzik różowaty, jak każdy produkt kosmetyczny, czy medyczny niewłaściwie użyta, może wołać niepożądane skutki uboczne, czyli zaognić jeszcze mocniej istniejące już stany zapalne.

Kto nie powinien stosować ów mazidła lub zachować szczególną ostrożność, używając ich?

  • dzieci poniżej 12 roku życia
  • osoby posiadające uszkodzoną skórę lub owrzodzenia na niej
  • alergicy, którzy mają stwierdzoną alergię na któryś ze składników
  • osoby posiadające ostre stany zapalne skóry

Podsumowując, pasta na trądzik różowaty, może być ogromną pomocą dla wielu zmagających się z ów przypadłością. Warunkiem poprawy cery jest nie tylko stosowanie różnych, naturalnych kosmetyków, ale i odpowiednia dieta oraz ciągły kontakt ze specjalistą np. dermatologiem.

Pasta na trądzik różowaty – Acnerose Night Paste

W tym preparacie, jakim jest pasta na trądzik różowaty Acnerose Night Paste znajduje się szereg cennych aktywnych i naturalnych składników, typu: ichtiol, olej kokosowy, tlenek cynku, czy lanolina. Dzięki nim szybko pozbędziesz się uciążliwego problemu skórnego. Preparat działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. A także wzmacnia naczynka, oczyszcza, wygładza i natłuszcza. Działa na trądzik różowaty kompleksowo. Stosuj pastę Acnerose Night Paste na noc i ciesz się wyglądem swojej skóry!


Bibliografia:

1. Blount B. W., Pelletier A. L., Rosacea: a common, yet commonly overlooked, condition, 2002
2. Breathnach A.S., Azelaic acid: potential as a general antitumoural agent,1999

Podobne wpisy