Propolis na trądzik różowaty – jak działa?

Propolis na trądzik różowaty cieszy się całkiem dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo charakteryzuje się on dużą skutecznością. Zanim jednak sięgniemy po propolis na trądzik różowaty, dobrze byłoby się czegoś na jego temat dowiedzieć. Wówczas będziemy mogli określić, czy chcemy wykorzystać dobroczynne właściwości tego składnika, czy też wolelibyśmy skorzystać z innych metod walki z trądzikiem. 

Propolis na trądzik rożowatyPropolis na trądzik różowaty – czym jest?

Propolis na trądzik różowaty jest stosowany przez wiele osób, chociaż niektórym pojęcie propolisu jest zupełnie obce. Tymczasem propolis to nic innego jak mieszanka żywicy krzewów, drzew oraz substancji wydzielanych przez gruczoły pszczele. Propolis jest powszechnie wykorzystywany przez pszczoły. Te pożyteczne stworzenia służą przede wszystkim do wypełniania dziur w ulu. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby z dobroczynnych właściwości tej substancji skorzystały także osoby borykające się z trądzikiem różowatym.

Zobacz co wybrać na trądzik różowaty!

Propolis na trądzik różowaty – jakie właściwości posiada i jak wpływa na stan skóry?

Propolis na trądzik różowaty charakteryzuje się wszechstronnymi właściwościami.

Przede wszystkim, propolis wykazuje działanie:

  • zwiększające odporność organizmu
  • przeciwzapalne
  • przeciwbakteryjne
  • regeneracyjne

Trądzik różowaty jest tak naprawdę przewlekłym stanem zapalnym. Propolis na trądzik różowaty może więc pomóc w jego likwidacji. Ponadto, dzięki tej substancji będzie można znacząco zmniejszyć liczbę szkodliwych bakterii, które bytują na skórze i przyczyniają się do powstawania niedoskonałości. Wreszcie, propolis na trądzik różowaty pozwoli wzmocnić naturalną barierę ochronną cery i przyśpieszyć zdolności regeneracyjne.

Acnerose zestaw

WYBIERZ ACNEROSE
ODŻYWCZE ROZWIĄZANIE NA TRĄDZIK RÓŻOWATYZAMÓW!

Propolis na trądzik różowaty – jak używać i czy są jakieś przeciwwskazania do jego stosowania?

Propolis na trądzik różowaty ma szansę okazać się bardzo skuteczny. Warto jednak przyjrzeć się temu, czy nie istnieją jakieś przeciwwskazania do jego stosowania. Na szczęście, propolis jest dosyć bezpiecznym produktem. Powinny uważać na niego jedynie osoby zmagające się z alergią na produkty pszczele. Poza tym, propolisu raczej nie powinny stosować osoby zmagające się z atopowym zapaleniem skóry. Jeżeli chodzi o częstotliwość stosowania propolisu, wystarczy raz dziennie zmieszać pół łyżeczki tego specyfiku z wodą, a następnie wypić. Pomoże to wzmocnić organizm od wewnątrz i pozytywnie przełoży się na stan skóry. Trzeba jednak mieć na uwadze systematyczność. Kuracja powinna trwać minimum miesiąc. Śmiało można także sięgnąć po kosmetyki wzbogacone o propolis.

Podsumowując, bez większych trudności można orzec, że propolis na trądzik różowaty jest skuteczny. Charakteryzuje go naprawdę wszechstronne działanie. Wydaje się, że najlepiej zastosować propolis wewnętrznie, ale śmiało można sięgać także po kosmetyki z dodatkiem tego dobroczynnego składnika. Kluczem do sukcesu jest oczywiście systematyczność. To od niej w dużej mierze zależy efektywność kuracji. Musimy jednak pamiętać o tym, że walka z chorobami skóry powinna być kompleksowa. Warto zadbać także o zmianę trybu życia, a w szczególności o zdrową dietę i redukcję stresu.


Bibliografia:

1. Kulwikowska A., Lewandowska S., Imko-Walczuk B., Rola roślinnych surowców kosmetycznych w leczeniu schorzeń dermatologicznych wywołanych hiperandrogenizmem, 2011
2. Milikan L., Rozpoznawanie trądziku różowatego, 2000
3. Van Zuuren E.J., Kramer S.F., Carter B.R., Graber M.A., Fedorowicz Z., Effective and evidence-based management strategies for rosacea: summary of Cochrane systematic review, 2011