Trądzik różowaty to efekt nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych oraz pękających naczynek. Te dwa czynniki są niezbędne do tego, aby mówić o trądzik różowatym. Dlatego też przy trądziku różowatym ogromny nacisk kładzie się na kurację cery naczynkowej. To właśnie to zaburzenie odgrywa tu ogromną rolę. Jednocześnie nie należy mylić trądziku różowatego z trądzikiem pospolitym. Najbardziej typowymi objawami Rosacea są przede wszystkim zaczerwienienia. To właśnie one odróżniają to schorzenie od trądziku pospolitego.

Trądzik różowaty u dorosłych właśnie pojawia się najczęściej. Zazwyczaj po ukończeniu dwudziestego piątego roku życia, ale często skarżą się na nią nawet osoby po pięćdziesiątce. Różni się on od tego, który miewają młodzi ludzie w wieku dojrzewania i niestety – znacznie trudniej się z nim walczy. Wielu osobom trądzik różowaty towarzyszy przez całe lata. Jednocześnie warto pamiętać, że trądzik różowaty u dzieci nie pojawia się w ogóle.

Trądzik różowaty – stadia

Podczas rozwoju trądziku różowatego etapy schorzenia można dość szybko od siebie odróżnić. W pierwszym stadium na skórze pojawiają się pajączki. W miarę, jak postępuje trądzik różowaty, fazy tej choroby zaczynają być bardziej dokuczliwe. Poza zaczerwienieniami obserwuje się:

  • kaszki, czyli drobnych krostek,
  • większych, ropnych wykwitów,
  • czerwonych plamek/czerwonej twarzy.

Zdarza się, że po chorobie pozostają blizny, z którymi bardzo trudno się walczy i często wymagają one korekty laserowej. Chcąc unikną blizn – zamów zestaw Acnerose, który zawiera kwas azelainowy złuszczający naskórek i zmniejszający ryzyko blizn.

Trądzik różowaty na twarzy – najczęstsza forma

trądzik różowaty to pękające naczynkaTrądzik różowaty pojawia się najczęściej na twarzy, w okolicach nosa oraz policzków, ale może pojawić się też za uszami, na szyi i na dekolcie oraz plecach. Wszystko zależy od nasilenia się objawów choroby. Jednocześnie to trądzik różowaty nosa uważa się za najcięższą postać. W tej formie trądzik różowaty u mężczyzn pojawia się najczęściej. Trądzik różowaty na czole oraz trądzik różowaty wokół powiek to mniej popularny problem.

Podsumowanie

Trądzik różowaty, co to jest? Najprostsza odpowiedź brzmi – choroba dermatologiczna wynikająca z zaburzenia pracy gruczołów łojowych oraz problemów z pękającymi naczynkami. Efektem są zmiany skórne w postaci zaczerwienień, grudek oraz krostek.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017