Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym może przysparzać problemów, szczególnie kiedy borykamy się z tą przypadłością od niedawna. Przedstawiamy krótki poradnik, który przybliży jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja cery z trądzikiem różowatym, która pomoże złagodzić wykwity na skórze.

Trądzik różowaty – pielęgnacja i oczyszczanie twarzy

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym rozpoczyna się od oczyszczania twarzy. Ponieważ skóra z trądzikiem różowatym jest wyjątkowo delikatna i łatwo pogorszyć jej stan, należy unikać mycia zmienionej cery gorącą wodą. Gorąca woda przesusza skórę i wzmaga zaczerwienienia.

Warto postawić na zimną lub letnią wodę, która spowoduje zwężenie przebijających naczyń krwionośnych. Kosmetyki do oczyszczania skóry powinny być bardzo łagodne, specjalnie przeznaczone do leczenia trądziku różowatego. Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym powinna bazować na takich formułach, w których zastosowano substancje obkurczające i wzmacniające ścianki naczyń krwionośnych oraz poprawiające ogólną kondycję i funkcjonowanie tkanki. Jakie zatem produkty do cery z trądzikiem różowatym wybierać?

Trądzik różowaty zdjęcia – zobacz

Trądzik różowaty – pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym wymaga użycia delikatnych produktów, najlepiej bazujących na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego. Kosmetyki na trądzik różowaty należy wybierać rozważnie. Ostatnią rzeczą, której pragnęłaby osoba z tą przypadłością byłoby zaognienie zmian.

Pielęgnacja twarzy z trądzikiem różowatym może opierać się m.in. na niżej wymienionych substancjach naturalnych.

  • Aloes – uśmierza uczucie ściągnięcia i dyskomfortu, towarzyszące trądzikowi różowatemu. Przynosi ulgę przy świądzie. Działa przeciwzapalnie, odżywczo i głęboko nawilżająco. Pobudza skórę do regeneracji.
  • Betaina – dogłębnie nawilża skórę i naturalnie ją wygładza. Wzmacnia naczynka krwionośne, zmniejsza zaczerwienienia i łagodzi podrażnienia skóry.
  • Kwas azaleinowy – działa wielokierunkowo. Chroni przed oddziałaniem wolnych rodników i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych skóry. Wspiera cerę w walce z trądzikiem różowatym i zapobiega nawrotom tej przypadłości.

Świadoma pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym wyklucza używanie produktów zawierających alkohol, które wysuszają i uszkadzają naturalną barierę ochronną skóry. Sprawdź maść na trądzik różowaty Acnerose z kwasem azelainowym.

Trądzik różowaty: pielęgnacja i delikatność

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym wymaga delikatności i uwagi. Wykluczone jest wycieranie umytej twarzy szorstki ręcznikiem. Wykonując pielęgnację skóry z trądzikiem różowatym, należy unikać także mocnych, gruboziarnistych peelingów, które dodatkowo podrażniają skórę i mogą zaognić zmiany na wiele miesięcy. Za to za zupełnie bezpieczne można uznać peelingi enzymatyczne, które w łagodny sposób oczyszczą skórę, bez mechanicznego tarcia jej. Stosując jakiekolwiek kosmetyki, należy uważnie obserwować skórę i zwracać baczną uwagę na to, co skórze pomaga, a co szkodzi.

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty pielęgnacja – unikanie słońca

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym to jedno, ale należy zapewnić cerze również ochronę. Bardzo niekorzystnie działają na trądzik różowaty promienie słoneczne. Przy problemach trądzikiem różowatym, trzeba unikać słońca i  warto stosować najsilniejsze kremy z filtrem przeciwsłonecznym.

ACNEROSE
ODŻYWCZE DERMOKOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY


Bibliografia

1. Chosidow O., Crbierc B., Epidemiology of rosacea: updated data, 2011
2. Sielska H., Seneczko M., Trądzik różowaty – postacie nietypowe, 2003
3. Robak E., Kulczycka L., Trądzik różowaty – współczesne poglądy na patomechanizm i terapię, 2010

Podobne wpisy