Parówka na twarz – czy działa?

Parówka na twarz to często stosowany, domowy sposób walki z wągrami i innymi niedoskonałościami cery. Zanim jednak zdecydujemy się wykonać ten zabieg, warto byłoby dowiedzieć się, jak właściwie działają parówki na twarz. Dobrze byłoby także mieć świadomość tego, jak należy je przygotować.

parówka na twarz jak ja wykonywaćParówka na twarz – jak ją wykonywać?

Parówka na twarz nie jest zabiegiem szczególnie skomplikowanym do przeprowadzenia. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, jak zrobić parówkę na twarz.

Otóż do jej przygotowania niezbędne będą nam:

  • gorąca woda lub napar z wybranych ziół
  • miska
  • ręcznik

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jak zrobić parówkę na wągry, najlepiej wykorzystać po prostu gorącą wodę. Bardzo ważne jest to, aby nie był to wrzątek. Jeśli jednak interesuje nas parówka na trądzik, zdecydowanie lepiej sprawdzą się napary na bazie takich ziół jak pokrzywa zwyczajna, fiołek trójbarwny czy rumianek lekarski. Gorącą wodą bądź naparem ziołowym należy napełnić miskę. Następnie, przykrywamy twarz ręcznikiem i pochylamy się nad naczyniem. Bardzo ważne jest to, aby parówka na twarz w przypadku trądziku czy wągrów trwała około 10-15 minut. Po upływie tego czasu należy zdjąć ręcznik z twarzy. Dla wzmocnienia efektów można wykonać maskę glinkową bądź zdecydować się na wklepanie w skórę jakiegoś serum.

Zobacz: Jak rozpoznać trądzik różowaty?

Parówka na twarz – co możemy dzięki niej zyskać?

Parówka na twarz jest często polecana osobom zmagającym się z wągrami, trądzikiem czy nadmiarem sebum. Bardzo często wymienione problemy idą ze sobą w parze. Popularność parówki może wynikać z faktu, iż jest to tani, szybki i bezpieczny sposób walki z niedoskonałościami cery. Parówka na twarz ma na celu przede wszystkim oczyszczenie porów skóry z nagromadzonych w nich zanieczyszczeń. Dzięki temu, kosmetyki mają się lepiej wchłaniać, a wszelkie wypryski pojawiać zdecydowanie rzadziej.

Parówka na twarz – jak często ją robić i jakie efekty można dzięki temu uzyskać?

Parówka na twarz, aby mogła przynieść pożądane rezultaty, musi być stosowana systematycznie. W przeciwnym bowiem razie, efektów na których nam zależy po prostu nie będzie. Wydaje się, że w przypadku cery tłustej i trądzikowej, zasadne będzie wykonywanie parówki przynajmniej raz w tygodniu. Zabiegi warto powtarzać przez minimum miesiąc. Po tym czasie, będziemy mogli ocenić widoczność efektów. Na co konkretnie będzie można liczyć? Otóż przede wszystkim, parówka na twarz ma sprawić, że cera zyska zdrowszy wygląd. Wągry w postaci czarnych kropek znikną lub nie będą tak bardzo widoczne. Cera nie będzie się również przetłuszczała tak mocno jak do tej pory. Będzie można liczyć także na to, iż stosowane przez nas kosmetyki będą docierać do głębszych warstw skóry.

ACNEROSE
ODŻYWCZE DERMOKOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY

Domowa parówka na twarz – podsumowanie najważniejszych informacji

Domowa parówka na twarz może jak najbardziej w przypadku trądziku czy wągrów pomoc. Nie może stanowić jednak jedynej metody walki z niedoskonałościami cery. Ważne są regularne kontrole dermatologiczne i stosowanie zaleconych leków. Istotną rolę odgrywa również odpowiednio dobrana pielęgnacja. Najlepszym wyborem będą dermokosmetyki bazujące na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego.


Bibliografia:

1. E. Robak, L. Kulczycka, Trądzik różowaty – współczesne poglądy na patomechanizm i terapię, Postepy Hig Med Dosw (online) 2010; 64: 439–450.
2. P. Brzeziński, Leczenie miejscowe w trądziku różowatym. Wybrane problemy kliniczne, “Forum Medycyny Rodzinnej” 2010; 4(4): 263–272.

Podobne wpisy