Kolagen na trądzik różowaty – czy działa?

Kolagen na trądzik różowaty to stosunkowa nowa metoda stosowana podczas leczenia chorób dermatologicznych, która często polecana jest na stronach czy forach internetowych. Jej popularność niewątpliwie wynika z faktu, że osoby zmagające się z defektami skóry poszukują różnego rodzaju sposobów pozwalających na pozbycie się objawów trądziku różowatego. Jednak czy kolagen na trądzik różowaty faktycznie pomaga w walce ze zmianami skórnymi? Sprawdź!

Kolagen do twarzyKolagen na trądzik różowaty – objawy trądziku różowatego

Trądzik różowaty to choroba skóry, z którą związany jest przewlekły stan zapalny. Objawia się ona specyficznym rumieniem, rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, świądem oraz zmianami skórnymi występującymi na twarzy – ich obecność jest szczególnie zauważalna w okolicach czoła, policzków, nosa i brody. Trądzikowi różowatemu często towarzyszą także wysuszenie, podrażnienie, napięcie czy pieczenie skóry twarzy, które są niezwykle nieprzyjemne dla osób zmagających się z tą chorobą i często wpływają na ich codzienne funkcjonowanie.

Sprawdź jak rozpoznać trądzik różowaty

Kolagen na trądzik różowaty – jakie są przyczyny trądziku różowatego?

Trądzik różowaty to przewlekła choroba dermatologiczna, która dotyka kobiet i mężczyzn w różnym wieku.

Do najczęstszych przyczyn występowanie tej niezwykle nieprzyjemnej choroby skóry zalicza się aspekty, takie jak:

  • predyspozycje genetyczne,
  • nieprawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • niezdrowy styl życia,
  • przewlekły stres,
  • nadreaktywność naczyń krwionośnych występujących w skórze twarzy,
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej,
  • stosowanie niektórych leków.

ACNEROSE
specjalistyczny zestaw do skóry z trądzikiem różowatym – sprawdź

Kolagen na trądzik różowaty – czy może pomóc?

Kolagen na trądzik różowaty to stosunkowo nowa metoda, która wykorzystywana jest przez osoby zmagające się z tą chorobą skóry podczas przeprowadzania domowych kuracji. Popularność stosowania kolagenu wynika z jego pozytywnego wpływu na wygląd oraz gładkość skóry, a także zapewniania prawidłowego napięcia i nawilżenia twarzy. Jednak, warto pamiętać o tym, że trądzik różowaty to choroba dermatologiczna objawiająca się poważnymi problemami z naczyniami krwionośnymi, na których funkcjonowanie kolagen nie ma żadnego wpływu. Kolagen na trądzik różowaty przyjmowany zewnętrznie w postaci różnego rodzaju tabletek, maści czy kremów nie pozwala łagodzić objawów schorzenia i nie wpływu na leczenie choroby, dlatego kolagen na trądzik różowaty nie powinien być rozpatrywany jako środek na leczenie tej poważnej choroby skóry.

Pomocne w leczeniu trądziku różowatego jest zadbanie o odpowiednią pielęgnację skóry przy zastosowaniu lekkich, naturalnych kosmetyków wykazujących działanie przeciwzapalne oraz eliminowanie czynników przyczyniających się do wystąpienia choroby lub zaostrzających jej przebieg, a także zwrócenie uwagi na zdrową dietę bogatą w warzywa, owoce i produkty zawierające kawy omega-3.


Bibliografia:

1. prof. dr hab. n. med. Zygmunt Adamski, prof. dr hab. n. med. Andrzej Kaszuba, Dermatologia dla kosmetologów, wydanie III, Konin, Edra Urban & Partner,
2. E.Robak, L. Kulczycka, Trądzik różowaty – współczesne poglądy na patomechanizm i terapię, „Postępy Higieny i Medycyny Doświadczalnej”, 2010.

Podobne wpisy