Trądzik różowaty zabiegi kosmetyczne, które warto wybrać

Jeśli chodzi o trądzik różowaty, zabiegi kosmetyczne mogą skutecznie wspomóc leczenie, ale przede wszystkim zniwelować zmiany na skórze, które pojawiły się w wyniku tej choroby dermatologicznej. Jakie zabiegi na trądzik różowaty wybrać? Które z nich są najbardziej skuteczne?

Trądzik różowaty – zabiegi kosmetyczne, które wyleczą skórę

Jeśli chodzi o trądzik różowaty zabiegi kosmetyczne, które wspomagają regenerację i odbudowę skóry to:

  • laserowe zabiegi. Trądzik różowaty spowodowany jest często przez nieleczony rumień, który objawia się nieszczelnością naczyń włosowatych i ich intensywnym rozszerzaniem pod wpływem temperatury czy silnych emocji. Laserowe niwelowanie rumienia przynosi naprawdę widoczne efekty, nawet jeśli dotychczasowe leczenie miejscowe okazało się nieskuteczne. W przypadku choroby, jaką jest trądzik różowaty, zabiegi w gabinecie kosmetycznym zużyciem lasera polegają na emitowaniu światła IPL w kierunku problematycznych naczyń włosowatych, dzięki czemu zostają one precyzyjnie zamknięte. Dodatkową zaletą tego zabiegu jest możliwość stymulowania produkcji kolagenu i elastyny, które znacząco wzmacniają tkanki skórne.
  • peelingi chemiczne. Dostępnych jest wiele peelingów, które są delikatne dla skóry, a jednocześnie skutecznie niwelują problemy z trądzikiem różowatym. Jednym z niej jest kwas azelainowy, który cechuje się dużą niestabilnością, przez co w kosmetykach drogeryjnych jest po prostu nieskuteczny. W czasie zabiegu kosmetolog aplikuje na skórę odpowiednie stężenie kwasu i pozostawia go na określoną jednostkę czasu. Efektem zabiegu jest złuszczanie naskórka, które powoduje wyrównanie kolorytu, obkurczenie naczyń krwionośnych, a także wzmocnienie głębokich warstw skóry. Efekty zauważalne są nawet po pierwszym zabiegu.

ACNEROSE
ODŻYWCZE DERMOKOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY

Trądzik różowaty – zabiegi kosmetyczne i przeciwwskazania

Jeśli chodzi o trądzik różowaty, zabiegi kosmetyczne są jak najbardziej wskazane. Warto jednak pamiętać, że istnieją również przeciwwskazania, których istnienie należy wykluczyć przed rozpoczęciem zabiegów. Różnią się one w zależności od konkretnego zabiegu. Ogólnym przeciwwskazaniem jest jednak występowanie ropnych zmian i stanów zapalnych na skórze.

Sprawdź: Domowe sposoby na trądzik różowaty

Trądzik różowaty – zabiegi kosmetyczne i efekty

W przypadku choroby, jaką jest trądzik różowaty, zabiegi kosmetyczne mają bardzo dobry wpływ na stan skóry. Przede wszystkim niwelują zmian na skórze, przyspieszają ich gojenie, a także zmniejszają widoczność rumienia. Zabiegi pozwalają także redukować przebarwienia. Skóra dzięki nim staje się nawilżona i ujędrniona, a także ukojona. W związku z tym najważniejszym zadaniem zabiegów kosmetologicznych jest ograniczenie rumienia oraz stanów zapalnych, a także intensywne nawilżenie skóry.


Bibliografia:

1. E. Deroń, M. Kieć-Świerczyńska, Rola Helicobacter pylori w postawaniu chorób skóry, “Medycyna Pracy” 2002; 53(4): 333–337.
2. E. Robak, L. Kulczycka, Trądzik różowaty – współczesne poglądy na patomechanizm i terapię, Postepy Hig Med Dosw (online) 2010; 64: 439–450.

Podobne wpisy