Witamina C na trądzik różowaty – czy pomaga?

Witamina C na trądzik różowaty jest dość powszechnie stosowana. Nie ma się temu co dziwić, bo jej właściwości są naprawdę liczne. Zanim jednak zastosujemy tę witaminę do walki ze wspomnianą dermatozą, dobrze byłoby się czegoś na jej temat dowiedzieć. Wówczas łatwiej będzie opracować nam skuteczną strategię walki z trądzikiem różowatym. 

Witamina C na trądzik różowaty najważniejsze informacjeWitamina C na trądzik różowaty – najważniejsze informacje

Witamina C na trądzik różowaty to substancja, która naprawdę może pomóc. Warto byłoby więc czegoś się na jej temat dowiedzieć. Otóż jest to organiczny związek chemiczny, który jest nam niezbędny do tego, aby nasz organizm mógł funkcjonować w sposób prawidłowy. Witaminę C określa się często mianem kwasu askorbinowego. Większość z nas pewnie kojarzy tę nazwę, bo znajduje się ona na etykietach wielu produktów spożywczych. Wszystko ze względu na to, substancja ta jest silnym przeciwutleniaczem. Na tym jednak nie koniec jej właściwości. Działa ona również rozjaśniająco oraz wzmacniająco. Przyspiesza także proces regeneracji naskórka i błon śluzowych. Jest wsparciem dla organizmu, bo wzmacnia jego naturalną odporność. Dzięki witaminie C można także uniknąć szkorbutu i zmniejszyć ryzyko próchnicy.

Zobacz jak rozpoznać trądzik grudkowo-krostkowy

Witamina C na trądzik różowaty – jak działa?

Witamina C na trądzik różowaty może okazać się wsparciem dla osób walczących z tą chorobą. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że będzie można liczyć na: 

  • rozjaśnienie rumienia
  • przyspieszenie gojenia się wyprysków
  • uszczelnienie kruchych naczynek krwionośnych

Witamina C na trądzik różowaty może zatem w zauważalny sposób poprawić kondycję naskórka. Niemniej jednak, musi być ona w odpowiedni sposób stosowana. W przeciwnym razie, efektów prostu nie będzie.

ACNEROSE
ODŻYWCZE DERMOKOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY

Witamina C na trądzik różowaty – jak należy ją stosować?

Witamina C na trądzik różowaty może być stosowana zarówno w sposób zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Wydaje się, że najlepsze efekty przyniesie jednoczesne stosowanie obydwu tych metod. Jeżeli interesuje nas witamina C na trądzik różowaty stosowana wewnętrznie, zakupmy tabletki bądź kapsułki zawierające ją. Dzięki temu uda nam się między innymi wzmocnić kruche naczynka krwionośne i zapobiec ich pękaniu. Witaminę C warto także dodawać do różnego rodzaju maseczek. Dobrym pomysłem będzie więc zakupienie jej w sklepie z półproduktami kosmetycznymi. Ma ona postać białego proszku, który możemy w odpowiednich proporcjach dodawać do masek pielęgnacyjnych.

Witamina C na trądzik różowaty – podsumowanie najważniejszych informacji

Witamina C na trądzik różowaty może okazać się wsparciem dla osób, które borykają się z tą dermatozą o charakterze przewlekłym. Niemniej jednak, błędem jest walka z trądzikiem różowatym wyłącznie przy pomocy tej witaminy. Jeżeli cierpimy na trądzik różowaty, powinniśmy systematycznie uczęszczać do gabinetu dermatologicznego i stosować zalecone przez specjalistę leki. Mogą mieć one postać maści, jak również tabletek. Ważna jest także odpowiednia pielęgnacja skóry. Najlepiej będzie stosować dobre jakościowo dermokosmetyki. Doskonale, jeżeli będą one bazowały na naturalnych składnikach aktywnych, takich jak chociażby ekstrakt z ruszczyka kolczastego czy bisabolol.


Bibliografia:

1. Blount B. W., Pelletier A. L., Rosacea: a common, yet commonly overlooked, condition, 2002
2. Breathnach A.S., Azelaic acid: potential as a general antitumoural agent,1999

Podobne wpisy