Preparaty na trądzik różowaty – jak je wybierać?

Preparaty na trądzik różowaty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, gdyż mogą okazać się niezwykle skuteczne w walce z tą uciążliwą i przykrą przypadłością. Aby móc się jednak cieszyć satysfakcjonującymi nas efektami, należy sięgać po środki, które posiadają dobre składy. Na szczęście, w aptekach i drogeriach znajdziemy ich całe mnóstwo. Kluczem do sukcesu jest również odpowiednie ich stosowanie.

Preparaty na trądzik różowaty – jaką mają formę?

Preparaty na trądzik różowaty mogą mieć przeróżną formę. Wiele osób zastanawia się więc nad tym, jakiego rodzaju produkt wybrać. Bardzo dużym, a może nawet i największym zainteresowaniem cieszą się maści. Maści na trądzik posiadają zazwyczaj w swoim składzie silnie skoncentrowane składniki aktywne, które stanowią remedium na wiele problemów skórnych. Możemy również zdecydować się na kremy oraz na żele. Żele mają zazwyczaj lżejszą konsystencję i zdecydowanie szybciej się wchłaniają. Kremy są bardziej treściwe i mogą czasami pozostawiać na skórze białawą powłokę.

Zestaw Acnerose na trądzik różowaty - zestaw 4 preparatów.

ACNEROSE
specjalistyczny zestaw do skóry z trądzikiem różowatym – sprawdź

Preparaty na trądzik różowaty – jakich składników w nich poszukiwać?

Preparaty na trądzik różowaty mogą mieć nie tylko różną formę, ale i skład. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, iż najskuteczniejsze są te bazujące na naturalnych składnikach aktywnych. Najlepszym możliwym wyborem będzie więc ich zakup.

Zobacz: Jak rozpoznać trądzik różowaty?

Wśród składników godnych polecenia należy wyróżnić:

  • ichtiol – składnik o silnych właściwościach przeciwzapalnych; działa również przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo; pomaga ograniczyć nadmierny łojotok; dba o to, aby skóra pozostawała miła i przyjemna w dotyku
  • kwas azelainowy – posiada właściwości łagodnie złuszczające; pozwala na pozbycie się martwego naskórka; sprawia, że na skórze nie pojawiają się tak często uporczywe stany zapalne oraz przebarwienia
  • witamina E – zwana witaminą młodości, działa silnie antyoksydacyjnie; charakteryzuje się również działaniem ochronnym, przez co skóra staje się odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak chociażby zimny wiatr czy wysokie temperatury
  • betaina – składnik o potencjale silnie łagodzącym i kojącym; nawilża cerę i zapobiega nadmiernemu jej przesuszeniu; charakteryzuje się także działaniem przeciwzapalnym

Preparaty na trądzik różowaty – jakie są przeciwwskazania do ich stosowania?

Preparaty na trądzik różowaty charakteryzują się skutecznym działaniem i są dość bezpieczne, zwłaszcza te o naturalnych składach. Istnieję jednak pewne przeciwwskazania do ich stosowania. Na pewno będzie to alergia bądź nadwrażliwość, na któryś ze składników znajdujących się w preparacie na trądzik. Ponadto, nie wszystkie preparaty na trądzik różowaty mogą być zastosowane przez kobiety w ciąży oraz przez panie, które karmią piersią.


Bibliografia:

1. E. Deroń, M. Kieć-Świerczyńska, Rola Helicobacter pylori w postawaniu chorób skóry, “Medycyna Pracy” 2002; 53(4): 333–337.
2. E. Robak, L. Kulczycka, Trądzik różowaty – współczesne poglądy na patomechanizm i terapię, Postepy Hig Med Dosw (online) 2010; 64: 439–450.

Podobne wpisy