Plastry na wągry – jak działają?

Plastry na wągry cieszą się całkiem sporym uznaniem, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej, które pragną się cieszyć gładką cerą o jednolitym kolorycie. Zanim jednak sięgniemy po plaster na wągry, warto czegoś się o nim dowiedzieć. Dobrze byłoby także poznać przepis na skuteczne i tanie domowe plastry na wągry. 

Plastry na wągry jak działają i w jaki sposób należy ich używaćPlastry na wągry – jak działają i w jaki sposób należy ich używać?

Plastry na wągry można zakupić w każdej drogerii, co wynika z ich dużej popularności. Aby jednak mogły przynieść upragnione rezultaty trzeba wiedzieć w jaki sposób je stosować. Najlepiej będzie oczywiście, jeśli będziemy przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu konkretnego kosmetyku. Co do zasady, plastry na wągry nakleja się tak jak klasyczny plaster na miejsce, z którego chcemy usunąć czarne kropki. Najczęściej jest to nos. Po upływie czasu wskazanego na opakowaniu, odrywamy plaster. Dzięki temu możliwe będzie usunięcie zanieczyszczeń z porów skóry, które odpowiadają właśnie za nieestetyczne czarne lub szare kropki. Plastry na nos na wągry należy stosować regularnie, w zależności od indywidualnych potrzeb skóry. Nie należy jednak przesadzać z ich używaniem, bo wówczas może dojść do podrażnień naskórka. Szczególnie ostrożnie powinny do plastrów podchodzić osoby posiadające skórę wrażliwą i skłonną do zaczerwienienia.

Sprawdź co na trądzik różowaty wybrać!

Plastry na wągry – poznaj domowy przepis

Plastry na wągry możemy oczywiście zakupić w sklepie z kosmetykami, ale równie dobrze możemy przygotować je samodzielnie. Przepis na nie jest banalnie prosty.

Będziemy potrzebować następujących składników: 

  • połowy łyżeczki soku cytrynowego
  • łyżki soli morskiej
  • łyżeczki wody

Po zmieszaniu ze sobą wszystkich składników, należy powstałą mieszankę nałożyć na nos. Po upływie maksymalnie pięciu minut, usuwamy taki domowy plaster z twarzy. Jeśli naszym problemem są wągry na nosie, plastry trzeba stosować raz na jakiś czas.

ACNEROSE
ODŻYWCZE DERMOKOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY

Plastry na wągry – czy są wystarczające?

Plastry na wągry mają szansę okazać się pomocne, ale nie należy liczyć na to, że rozwiążą one problem, jeżeli będą stanowiły tylko jedyną metodę walki z nim. Tak naprawdę jest to jedynie doraźne rozwiązanie i właśnie tak powinno być traktowane. Nawet jeżeli stosujemy plastry na wągry, powinniśmy pamiętać o tym, że nie zapobiegnie to pojawianiu się nowych czarnych kropek. Aby poprawić stan swojej cery długofalowo, należy zainwestować w dobre jakościowo kosmetyki. Warto wybrać preparaty bazujące na naturalnych składnikach aktywnych, takich jak ekstrakty, wyciągi czy olejki roślinne. Dzięki mądrej pielęgnacji, nasza skóra na pewno będzie prezentowała się o wiele atrakcyjniej.

Podsumowując, plastry na wągry można uznać za dosyć skuteczną, ale doraźną metodę walki z czarnymi kropkami. Nie należy traktować ich jako czegoś, co pomoże nam raz na zawsze uporać się z zanieczyszczeniami porów. Plastry na wągry warto więc wykorzystać przed jakimś wyjściem, kiedy nie mamy już czasu na inne działanie. Jeśli chcemy zaś poprawić kondycję cery w dłuższej perspektywie, zainwestujemy w dermokosmetyki o naturalnych składach, które pozwolą zmniejszyć ilość wyprysków i ujednolicą koloryt skóry.


Bibliografia:

1. Blount B. W., Pelletier A. L., Rosacea: a common, yet commonly overlooked, condition, 2002
2. Breathnach A.S., Azelaic acid: potential as a general antitumoural agent,1999

Podobne wpisy