Łyżeczka do wągrów – co zyskujesz?

Łyżeczka do wągrów to przydatny gadżet kosmetyczny. Okazuje się on szczególnie pomocny podczas radzenia sobie z niedoskonałościami cery poprzez jej efektywne oczyszczanie z zaskórników i bardziej problematycznych zmian skórnych. Jak wygląda łyżeczka do wągrów i jak używać jej w odpowiedni sposób? Jakie efekty niesie za sobą stosowanie łyżeczki na wągry? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Łyżeczka do wągrów co to jest i jak wyglądaŁyżeczka do wągrów – co to jest i jak wygląda?

Łyżeczka do wągrów to wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej narzędzie kosmetyczne, które przeznaczone jest do niezwykle precyzyjnego i higienicznego usuwania występujących na skórze twarzy niedoskonałości. Metalowa łyżeczka do usuwania wągrów posiada dwie końcówki o różnej wielkości – mniejsza z nich przeznaczona jest do usuwania zaskórników, a większa do pozbywania się bardziej problematycznych zmian występujących na skórze.

Sprawdź jak powinno wyglądać leczenie trądziku różowatego.

Łyżeczka do usuwania wągrów – jak używać?

Łyżeczka do usuwania wągrów to bardzo proste w obsłudze narzędzie, które z powodzeniem można stosować do usuwania zaskórników i innych zmian skórnych w domowym zaciszu. Proces ten warto rozpocząć od przygotowania skóry i przyrządu do zabiegu, które powinno składać się z kilku kluczowych etapów, które przełożą się na jego skuteczność i bezpieczeństwo.

Do najważniejszych kroków, o których warto pamiętać przy usuwaniu zaskórników zalicza się następujące etapy:

  • Demakijaż i dokładne oczyszczenie twarzy z nadmiaru sebum.
  • Peeling skóry twarzy pozwalający na złuszczenie zrogowaciałego naskórka,
  • Dezynfekcja łyżeczki do usuwania wągrów, która przekłada się na uniknięcie roznoszenia bakterii oraz powstawania stanów zapalnych skóry.
  • Dociśnięcie łyżeczki odpowiednią końcówką do skóry w miejscu występowania zmiany. W niektórych przypadkach, narzędzie warto przyłożyć ponad zaskórnikiem i przesunąć je w odpowiednią stronę, aby go usunąć.
  • Przyłożenie do skóry wacika nasączone zimną wodą lub kostki lodu w miejscu usunięcia wągra. Pozwala to na zamknięcie oczyszczonych porów.
  • Nałożenie głęboko nawilżającego kremu, który łagodzi zaczerwienia skóry powstające w trakcie usuwania zaskórników łyżeczką.
Acnerose zestaw

 ACNEROSE
WYBIERZ NATURALNE DERMOKOSMETYKI ZAMÓW!

Łyżeczka na wągry i efekty jej stosowania

Łyżeczka na wągry na niezwykle przydatne narzędzie kosmetyczne. Doskonale sprawdza się ono w przypadku wielu osób zmagających się z niedoskonałościami cery – łyżeczka do wągrów pozwala bowiem na skuteczne pozbycie się nieestetycznie wyglądających zanieczyszczeń, zalegającego sebum czy martwego naskórka z porów skóry. Zastosowanie łyżeczki do wągrów pozwala na przeprowadzenie tego procesu w całkowicie bezbolesny i bezpieczny dla skóry sposób.

Łyżeczka do wągrów pozwala na skuteczne pozbywanie się niechcianych zmian skórnych. Jednak, warto pamiętać o to, że jest to tylko doraźne rozwiązanie. Łyżeczka do usuwania wągrów nie zapobiega bowiem powstawaniu nowych wągrów, dlatego chcąc skutecznie pozbyć się zaskórników i innych niechcianych zmian skórnych, należy zadbać o właściwą pielęgnację oraz nawilżenie skory twarzy. Powinna ona odbywać się przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków dedykowanych do cery trądzikowej.


Bibliografia:

1. Breathnach A.S., Azelaic acid: potential as a general antitumoural agent,1999
2. Kulwikowska A., Lewandowska S., Imko-Walczuk B., Rola roślinnych surowców kosmetycznych w leczeniu schorzeń dermatologicznych wywołanych hiperandrogenizmem, 2011