Maść na trądzik – jaką wybrać?

Maść na trądzik cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Fakt ten nie powinien nikogo dziwić, bo jest to preparat charakteryzujący się dużą skutecznością oraz bezpieczeństwem stosowania. Maść na trądzik może być także wydajna. Trzeba jednak mądrze ją wybrać. Bez wątpienia należy przeanalizować jej skład, nim po nią sięgniemy. W przeciwnym razie, rezultaty mogą się niestety nie pojawić.

Maść na trądzik – jakich składników warto w niej poszukiwać?Maść na trądzik - jaką wybrać?

Maść na trądzik jest produktem, który ma szansę pomóc w walce z nieestetycznymi wykwitami skórnymi i przebarwieniami. Trzeba jednak umiejętnie wybierać maści na trądzik i trądzik różowaty.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup preparatu z dużą ilością składników aktywnych pochodzenia naturalnego, takich jak:

  • ichtiol – charakteryzuje się silnymi właściwościami przeciwzapalnymi; wykazuje także działanie przeciwbakteryjne; łagodzi podrażnienia skórne
  • kwas azelainowy – nie można odmówić mu działania przeciwbakteryjnego oraz przeciwzapalnego; charakteryzuje się także właściwościami rozjaśniającymi przebarwienia
  • witamina E – silny antyoksydant, nosi miano witaminy młodości; charakteryzuje się działaniem przeciwstarzeniowym i ujędrniającym
  • betaina – nawilża i koi skórę, przez co zmniejsza się łojotok przyczyniający się do powstawania zmian skórnych; charakteryzuje się także działaniem zmiękczającym cerę

Sprawdź jak rozpoznać trądzik różowaty

Jeżeli zastosujemy maść na trądzik zawierającą wymienione wyżej składniki aktywne pochodzenia naturalnego, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że zmniejszymy objawy choroby. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, dlaczego maść w ogóle jest stosowana i co ona daje. Okazuje się, że starannie dobrana maść ma szansę wszechstronnie zadziałać na skórę dotkniętą problemem trądziku. Wykazuje ona właściwości redukujące nadmiar sebum, a także działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Ponadto, dzięki maści można pozbyć się uciążliwych potrądzikowych przebarwień.

Maść na trądzik – jak ją stosować?

Maść na trądzik, aby miała szansę być skuteczna, musi być stosowana we właściwy sposób. Najlepiej byłoby rzecz jasna przestrzegać zaleceń producenta, które znajdują się rzecz jasna na opakowaniu maści bądź na ulotce dołączonej do tego. Cerę należy odpowiednio przygotować przed zastosowaniem maści. Najlepiej oczyścić ją przy pomocy łagodnie oczyszczającego żelu. Większość maści należy stosować dwa razy dziennie, aplikując na skórę cienką warstwę preparatu.

Maść na trądzik powinna zadziałać po kilku tygodniach regularnego stosowania. Na początku stan skóry może ulec pogorszeniu, bo będzie się ona oczyszczać. Z czasem, zmiany będą pojawiać się coraz rzadziej. Dojdzie również do zahamowania łojotoku.

Maść na trądzik bez recepty – czy działa?

Maść na trądzik bez recepty znajdziemy w każdej aptece, zarówno stacjonarnej, jak i internetowej. Niemniej jednak, wiele osób zastanawia się nad tym, czy tego rodzaju preparat jest w ogóle skuteczny. Jak się jednak okazuje, maść na trądzik bez recepty może okazać się wyjątkowo pomocna. Zazwyczaj nie znajdziemy w niej jednak bardzo silnie działających substancji, co powiązane jest na szczęście ze zdecydowanie mniejszym ryzykiem pojawienia się skutków ubocznych. Najlepiej wybrać rzecz jasna naturalną maść na trądzik bez recepty, bo istnieją duże szanse tego, że będzie ona skuteczna.

Maść na trądzik różowaty – wybierz tę z firmy Acnerose

W składzie maści na trądzik różowaty z firmy Acnerose znajdziemy takie składniki jak: kwas azelainowy, betaina, olejek z drzewa różanego, czy witamina E. Dzięki tak bogatemu składowi maść działa silnie przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Zmniejsza się zaczerwienienie, a skóra wzmacnia. Stosuj maść każdego ranka i ciesz się wyglądem swojej twarzy!

ACNEROSE
ODŻYWCZE DERMOKOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY

Podsumowując, maść na trądzik może okazać się niesamowicie skuteczna. Należy jednak zwrócić uwagę na jej skład. Najlepiej zadziała preparat o naturalnym składzie. Co ważne, maść na trądzik bez recepty może się okazać równie skuteczna jak ta na receptę. Nie powinna być jednak jedyną metodą walki z chorobą. Należy stosować leczenie zalecone przez dermatologa oraz pamiętać o tym, aby stosować odpowiednio dobrane dermokosmetyki.


Bibliografia:

1. E. Robak, L. Kulczycka, Trądzik różowaty – współczesne poglądy na patomechanizm i terapię, Postepy Hig Med Dosw (online) 2010; 64: 439–450.
2. P. Brzeziński, Leczenie miejscowe w trądziku różowatym. Wybrane problemy kliniczne, “Forum Medycyny Rodzinnej” 2010; 4(4): 263–272.

Podobne wpisy